islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ – VTÁCTVO MOKRADÍ Pestrosť života v mokradiach je fascinujúca. Sú domovom vzácnych a ohrozených druhov vtáctva. …

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ – VTÁCTVO MOKRADÍ

Pestrosť života v mokradiach je fascinujúca. Sú domovom vzácnych a ohrozených druhov vtáctva. Mŕtve ramená riek, močiare, zaplavené lúky, bez nich by krajina bola chudobnejšou a to nielen na pohľad. Práve tieto biotopy lákajú množstvá vodného vtáctva a sú dejiskom fascinujúceho prírodného divadla aj tajomných príbehov, ktoré prebiehajú bez nášho povšimnutia. Nahliadnite s nami do tohto čarovného sveta pomocou výtvarných techník v súťaži Vtáctvo mokradí. Volavky popolavé, volavky purpurové, beluše, vzácne druhy ako chochlačka bielooká, potápka červenokrká, rybárik riečny, ale aj majestátny orliak morský, tieto všetky a mnohé iné vtáčie druhy sú závislé na mokraďných biotopoch. Mokrade si zaslúžia náš obdiv a ochranu.

Hlavným cieľom súťaže je podpora vnímania mokradí ako významných centier biodiverzity a domova ohrozených druhov vtáctva a dôležitosti ich ochrany. Do súťaže sa môžete zapojiť ľubovoľnou výtvarnou technikou.

Hodnotenie doručených diel bude prebiehať v nasledovných kategóriách:
1. súťažiaci vo veku do 10 rokov
2. súťažiaci vo veku od 10 do 18 rokov
3. súťažiaci vo veku 18 rokov a viac

Zo všetkých diel bude vybrané jedno, ktoré získa hlavné ocenenie a stane sa symbolom kampane na ochranu ohrozených mokradí východného Slovenska.

Viac informácií aj plné znenie pravidiel nájdete na našej stránke: http://vtaky.sk/announcements/show/348/Vytvarna-sutaz-Vtactvo-mokradi


Autor správy, foto a správu publikoval SOS/BirdLife Slovensko on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *