islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ZA BRÁNAMI OBRANY 🫡 🪖 1️⃣ 🇺🇦 Do Bratislavy dnes pricestoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, s ktorým sa v Prezidentsk…

ZA BRÁNAMI OBRANY 🫡 🪖

1️⃣ 🇺🇦 Do Bratislavy dnes pricestoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, s ktorým sa v Prezidentskom paláci v rámci predstaviteľov SR na čele s prezidentkou Zuzanou Čaputovou stretol aj minister obrany Martin Sklenár. Diskutovali o pomoci Ukrajine pri jej obrane voči nelegálnej a nelegitímnej ruskej agresii, ako aj o jej vstupe do euroatlantických štruktúr.

2️⃣ 🇨🇾 Minister obrany Martin Sklenár rokoval s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Cyperskej republiky Nicosom P. Nicolaouamom o prehlbovaní spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti našich krajín a o pôsobení slovenských vojakov na Cypre v rámci mierovej misie OSN – UNFICYP, kde aj naši vojaci zabezpečujú dodržiavanie prímeria medzi cyperskou a tureckou stranou .

3️⃣ 🫡 @Ozbrojenesily.SR sa počas minulého víkendu predstavili na Tankových dňoch Laugaricio – Deň s Pozemnými silami OS SR. Počas prezentácie techniky a výcviku OS SR mali možnosť diváci vidieť aj profesionálnych vojakov Českej republiky z @NATO.MN.BG.SVK, najnovší prírastok tankového práporu v podobe nemeckého tanku Leopard 2A4, ako aj ukážky a vystúpenia Vojenskej polície, Čestnej stráže či Vojenskej hudby OS SR.

4️⃣ 🟢 Profesionálni vojaci z @57. samostatný oddiel, ktorí sú súčasťou Síl pre špeciálne operácie absolvovali medzinárodné cvičenie Joint Cooperation 2023 (JOCO2023) v Nemecku zamerané na odbornú spôsobilosť v civilno-vojenskej spolupráci.

5️⃣ 🪖 Rezort obrany spustil možnosť pre vojakov v zálohe požiadať o zaradenie do aktívnych záloh pre rok 2024. Túto možnosť môžu využiť všetci, ktorí slúžili v Ozbrojených silách Slovenskej republiky, absolvovali povinnú vojenskú službu, dobrovoľnú vojenskú prípravu alebo slúžili v niektorom z bezpečnostných zborov. Záujemcovia spĺňajúci kritéria si môžu podať žiadosť do 29. septembra 2023.
.
.
.
.
📸 MV SR


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *