islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Za dar života kardinála Jozefa Tomka ďakovali v jeho rodnom Udavskom

Som synom farnosti Najsvätejšej Trojice v Udavskom, a tak neopísateľnej Trojici patrí moja prvá vďaka za všetky dobrodenia lásky, ktorými ma naplnila, píše zosnulý slovenský kardinál Jozef Tomko, ktorého pochovali tento týždeň v Košiciach, vo svojom duchovnom testamente.

V duchu týchto slov sa veriaci farnosti Najsvätejšej Trojice v jeho rodnej obci Udavské zišli deň po pohrebe na svätej omši, aby poďakovali za dar života svojho kardinála Jozefa Tomka, informoval farár farnosti Vincent Dráb.

Za prítomnosti dekana – farára v Humennom Františka Mariňáka a miestneho farára svätú omšu slúžil a homíliu predniesol rodák z Udavského Marek Haratim, dekan – farár v Sabinove, bývalý vicerektor Pápežského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

V homílii celebrant pripomenul, že svätá omša je spomienkou na toho, ktorého všetci v rodisku poznali, boli na neho hrdí a veľmi si ho vážili. Podčiarkol, že kardinálov duchovný testament začína spomienkou na jeho rodnú farnosť a to je pripomienkou jeho koreňov, z ktorého vyrástol ako majestátny strom, pre službu a budovanie Cirkvi.

Obec Udavské sa nachádza vo východnej časti Slovenska v okrese Humenné v Prešovskom kraji. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1317. Obci dominuje rímskokatolícky kostol Najsvätejšej Trojice postavený v roku 1927. V roku 1924 sa v Udavskom narodil kardinál Jozef Tomko (11. marca). V obci vyhodil aj základnú školu.

TK KBS


Som synom farnosti Najsvätejšej Trojice v Udavskom, a tak neopísateľnej Trojici patrí moja prvá vďaka za všetky dobrodenia lásky, ktorými ma naplnila, píše zosnulý slovenský kardinál Jozef Tomko, ktorého pochovali tento týždeň v Košiciach, vo svojom duchovnom testamente. V duchu …
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *