islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ZAJTRA SA NA MAGISTRÁTE USKUTOČNÍ VERNISÁŽ, KTORÁ ODPREZENTUJE PRÁCE ŽIAKOV VÝTVARNÉHO UMENIA 🖼️🎨

ZAJTRA SA NA MAGISTRÁTE USKUTOČNÍ VERNISÁŽ, KTORÁ ODPREZENTUJE PRÁCE ŽIAKOV VÝTVARNÉHO UMENIA 🖼️🎨

✅ Príďte na vernisáž výstavy „STOPY“, ktorá prezentuje práce žiakov ZUŠ Bernolákova 26 – Výtvarný odbor. Výstava sa uskutoční 13. júna 2024 o 16.30 hod. na prízemí v priestoroch pred zasadačkami na Magistráte mesta Košice.

🖌️🏺 Na výstave môžete obdivovať pestrú škálu umeleckých diel, od kresieb a grafík cez maľby a objekty z papiera až po veľkoplošné maľby, keramiky a výšivky. Tieto diela vytvorili talentovaní žiaci vo veku od 5 do 18 rokov pod vedením skúsených pedagógov: akad. mal. Tomáša Čepka, Mgr. art. Sáry Biháryovej, Ing. arch. Kamily Bobčákovej, Bc. Zuzany Kudlákovej a vedúcej odboru PaedDr. Adriany Andtejkovej.

Výstava „STOPY“ je už dlhoročnou tradíciou školy a opäť raz dokazuje, aký veľký tvorivý potenciál sa skrýva v jej žiakoch. Každé dielo je výsledkom mnohých hodín práce a inšpirácie umením a práve pedagógovia sa snažia rozvíjať talent detí a otvárať im dvere do sveta umenia. 👐

📍 Prečo sa výstava koná na Magistráte mesta Košice? Lebo umenie patrí aj do verejného priestoru a ZUŠ Bernolákova chce spestriť všedný deň Košičanov a poukázať na zmysel ich práce.

V rámci vernisáže pripravili kultúrny program, sladké občerstvenie, oceňovanie najlepších žiakov a mnoho ďalších prekvapení. 🎶🙌

Príďte a nechajte sa uniesť svetom detskej fantázie a umenia. 🤩


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *