islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

#zastavmenasilie Dnes si pripomíname Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách, ktorý vyhlásila Organizácia S…

#zastavmenasilie

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách, ktorý vyhlásila Organizácia Spojených národov v roku 1999. Na celom svete prebiehajú podujatia najrôznejších organizácií zamerané proti násiliu páchanému na ženách.

Ministerstvo sa tiež zapája do kampane Koordinačno-metodické centrum pre rodovo podmienené a domáce násilie„Zastavme násilie na ženách 2021“ a vyjadriť tak jasné odmietnutie násilia.

Ministerka Mária Kolíková: „Ochrana obetí je službou, ktorú v demokratickej spoločnosti musí garantovať štát. Aj v tejto súvislosti som rada, že sa nám podarilo presadiť zákon, ktorý zásadným spôsobom posilňuje práva obetí trestných činov a ich ochranu pred ďalšou viktimizáciou, keďže zjednodušuje prístup obetí k odškodneniu, či umožňuje vytvorenie siete tzv. intervenčných centier zabezpečujúcich komplexnú pomoc a ochranu pre obete. Práve tento mesiac ministerstvo spravodlivosti zapísalo ako intervenčné centrum 7 subjektov.“

https://www.zastavmenasilie.gov.sk/
Zastavme násilie


#zastavmenasilie

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách, ktorý vyhlásila Organizácia Spojených národov v roku 1999. Na celom svete prebiehajú podujatia najrôznejších organizácií zamerané proti násiliu páchanému na ženách. Tiež som sa rozhodla zapojiť do kampane Koordinačno-metodické centrum pre rodovo podmienené a domáce násilie „Zastavme násilie na ženách 2021“ a vyjadriť tak jasné odmietnutie násilia.

Aj v tejto súvislosti som rada, že sa nám podarilo presadiť zákon, ktorý zásadným spôsobom posilňuje práva obetí trestných činov a ich ochranu pred ďalšou viktimizáciou, keďže zjednodušuje prístup obetí k odškodneniu, či umožňuje vytvorenie siete tzv. intervenčných centier zabezpečujúcich komplexnú pomoc a ochranu pre obete. Práve tento mesiac ministerstvo spravodlivosti zapísalo ako intervenčné centrum 7 subjektov. Ďalšie dva budú zapísané od 1.1.2022 a verím, že od začiatku nového roka budú službami intervenčných centier pokryté všetky samosprávne kraje.

https://www.zastavmenasilie.gov.sk/ Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *