islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ZÁSTUPCOV GASTROSEKTORU PRIJAL RICHARD SULÍK 👇 Z piatich požiadaviek, ktoré predložili, je možné prvé tri realizovať okamžite a…

ZÁSTUPCOV GASTROSEKTORU PRIJAL RICHARD SULÍK 👇

Z piatich požiadaviek, ktoré predložili, je možné prvé tri realizovať okamžite a všetky ich podporujeme. Štvrtou požiadavkou je zníženie DPH, ktorá ma rovnako našu podporu, avšak nie je možné ju realizovať okamžite. Piatu požiadavku sme požiadali konkretizovať.


PRIJAL SOM ZÁSTUPCOV GASTROSEKTORU

Z piatich požiadaviek, ktoré predložili, je možné prvé tri realizovať okamžite a všetky ich podporujem. Štvrtou požiadavkou je zníženie DPH, ktorá ma rovnako moju podporu, avšak nie je možné ju realizovať okamžite. Piatu požiadavku som požiadal od zástupcov gastrosektoru konkretizovať. Môj názor je jasný:

1️⃣ Treba otvoriť: Vládne rozhodnutia, ktoré ja nepodporujem, likvidujú ekonomiku, likvidujú roky budované biznisy týchto ľudí. To, že sa otvoria prevádzky, neznamená, že si ľudia prestanú dávať pozor. Práve naopak, je v záujme podnikateľov dôkladne dodržiavať a kontrolovať opatrenia, nechcú mať predsa opäť zatvorené.

2️⃣ Treba odškodniť: Nedostatočné odškodnenie zatvorených prevádzok považujem za najväčšie zlyhanie tejto vlády. Na vládu som 3x predložil univerzálny odšk. zákon, ani raz neprešiel a teraz ho má na starosti Igor Matovič. Namiesto sľubov títo ľudia za mnou už dávno potrebovali vidieť náhradu za svoje zatvorené a mnohokrát už aj skrachované podnikania.

3️⃣ Treba zdravý rozum do ďalších opatrení: Zúčastňujem sa na všetkých stretnutiach, kde sa rozhoduje o otváraní či zatváraní, jednoducho o osude slovenských podnikateľov. Môj hlas a hlasy mojich kolegov zo SaS však nestačia. Nestačí ani to, že všetky okolité krajiny majú otvorené, ani čísla, ktoré hovoria jasne – že sa máme vrátiť ku covid automatu a otvoriť.

#pomocvnudzi #mojnazor #tretiavlna #pomocgastru #todarozum #zdravyrozum #sas #slobodaasolidarita #preceda Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *