islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zaujímavosti z pozorovania bocianov v 2021

ℹ Štátna ochrana prírody SR v spolupráci so ZO SZOPK Bocian pripravila výber zaujímavostí z tohtoročného pozorovania hniezd bociana na Slovensku. Ekovýchovný program Bocian určený najmä pre deti a mládež sa už 2️⃣0️⃣ rokov venuje popularizácii a šíreniu základných informácií o bocianovi a jeho ekologických nárokoch.

✅Cieľom programu BOCIAN je zvýšiť záujem mladých ľudí o prírodovedné pozorovania, zvýšiť ich ekologické vedomie a zároveň získať prostredníctvom dobrovoľníkov údaje o hniezdení.

✅Do programu sa zapájajú väčšinou školy a centrá voľného času, s ktorými aktivisti ako aj pracovníci správ chránených území realizujú rôzne podujatia.

➡ Prečítajte si zaujímavé postrehy mladých pozorovateľov naprieč Slovenskom: http://skopvarin.sopsr.sk/zaujimavosti-z-pozorovania-bocianov-v-2021/


Vrámci 20. ročníka Ekovýchovného programu Bocian sme už dávnejšie zo zapojených dvadsaťjeden pozorovateľov vyžrebovali a odmenili troch účastníkov hodnotnými cenami. […] Autor správy, foto a správu publikoval Štátna ochrana prírody SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *