islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ŽIVOT JE TOU NAJVYŠŠOU HODNOTOU 🫡 📍 Kamenná ulica, Žilina, Slovensko ⛑️ Práve na tejto ulici skolaboval starší muž, pričom nas…

ŽIVOT JE TOU NAJVYŠŠOU HODNOTOU 🫡

📍 Kamenná ulica, Žilina, Slovensko

⛑️ Práve na tejto ulici skolaboval starší muž, pričom nasledovala aj náhla zástava srdca. Jedným z náhodných okoloidúcich bol aj Ivan Valošek, čatár z Veliteľstva vojenského zdravotníctva, ktorý aj vďaka výcviku a bohatým skúsenostiam zo služby vlasti neváhal a ihneď podal pomocnú ruku. Po rýchlom zhodnotení situácie začal s masážou srdca, pri ktorej mu asistovala aj rodinná príslušníčka staršieho muža.

🚑 Medzičasom bolo kontaktované aj operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby, ktoré na miesto vyslalo svoju posádku a požiadalo o súčinnosť Mestskú políciu v Žiline. Tá mala v blízkosti incidentu dve hliadky, ktoré mali k dispozícii aj defibrilátor.

🪖 Čatár Valošek okamžite pripol defibrilátor a pokračoval s kardiopulmonálnou resuscitáciou až do príjazdu vozidla rýchlej lekárskej pomoci.

🫀 Pri podobných zlyhaniach srdca sú najdôležitejšie práve prvé minúty po jeho zástave – preto sme veľmi radi, že pohotová reakcia nášho vojaka dokázala doslova zachrániť ľudský život.

#mosr #ossr #zivot #zachrana #vojak


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *