islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zmenil sa počet veriacich, ktorí sa môžu zúčastniť na bohoslužbách vo väčších chrámoch

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dnešným dňom nastala zmena, ktorá sa týka opatrení pre výkon bohoslužieb. Vyhláškou sa zmenila kapacita naplnenia chrámu väčšieho ako 450 m2 na bohoslužbách z 1 osoby/25 m2 na 1 osobu/15 m2.

Naďalej platí, že na verejných bohoslužbách sa môže zúčastniť 30 osôb v režime OP (čo znamená „očkovaní a prekonali covid-19 v ostatných 180 dňoch“). Pre nezaočkovaných je k dispozícii režim individuálnej pastorácie, t.j. vyslúženie sviatostí po osobnom dohovore s kňazom.

Do chrámov, ktorých plocha presahuje 450 m2, môže prísť na bohoslužbu aj väčší počet osôb než 30, avšak pri zachovaní pravidla 1 osoba na 15 m2. Pre chrámy s plochou menšou ako 450 m2 platí počtový limit 30 osôb v režime OP na bohoslužbu. Pre účastníkov bohoslužieb je povinný platný covid pass. Nezaočkovaní kňazi môžu sláviť, avšak s povinnosťou testu (ako OTP na pracoviskách).


BRATISLAVA 23. decembra 2021 – Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dnešným dňom nastala zmena, ktorá sa týka opatrení pre výkon bohoslužieb. Vyhláškou sa zmenila kapacita naplnenia chrámu väčšieho ako 450 m2 na bohoslužbách z 1 osoby/25 m2 na…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *