islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Znepokojujúce zistenia správy NKÚ v NDS odhaľujú roky zažratý systém živiaci korupčné prostredie z čias HLASO -SMERU. NKÚ deklar…

Znepokojujúce zistenia správy NKÚ v NDS odhaľujú roky zažratý systém živiaci korupčné prostredie z čias HLASO -SMERU. NKÚ deklaruje, že nezabraňoval podvodom a neefektívnemu konaniu. Kontrolu neiniciovala národná diaľničná spoločnosť, ale prebehla na základe vlastnej analytickej činnosti a plánu NKÚ a zahŕňala roky 2019-2020. Celý protokol bol pre svoju závažnosť odstúpený orgánom činnom v trestnom konaní.

Miriam Šuteková
Nemôžeme a nechceme zatvárať oči pred zadávaním zákaziek za milióny Eur bez verejnej súťaže, bez dokumentov, bez odôvodnení vybratých firiem. Žiaľ časť zistení NKÚ sa týka aj roku 2020.

Nová politická kultúra, ktorú sme sľubili ľuďom nespočíva v tom, že budeme opäť podporovať systém našich ľudí ako za predošlej vlády, keď sme počúvali, že skutok sa nestal a zakrývať si oči pred pochybeniami. Našou povinnosťou je očista štátnych inštitúcií, aby sme prinavrátili ľudom dôveru v ne.

Preto som požiadala minulý týždeň o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti za účasti ministra dopravy, predsedu NKÚ a predstaviteľov NDS.

Na včerajšom výbore sme prijali uznesenie, ktorým chceme zvýšiť dôveryhodnosť v NDS. Vedenie spoločnosti vyzývame, aby uplatnila všetky odporúčania NKÚ a aby sme ako výbor dostávali pravidelné správy o ich napĺňaní. Pri dôkladnom oboznámení sa s vyše 70 stranami protokolu zistení z čiastkovej kontroly sa nám odkryl obludný systém korupčného fungovania za vlád Hlaso-SMERu, preto je potrebné podozrenia dôsledne došetriť a vyvodiť dôsledky. A to bola predmetom kontroly len malá časť verejného obstarávania.

Pýtam sa, čo prinesie kontrola, ktorá nebude iba čiastková? Jedným z prioritných cieľov strany ZA ĽUDÍ, aj mojím, je, aby peniaze, ktoré majú slúžiť občanom, slúžili občanom na skvalitnenie života. V tomto prípade, aby jazdili bezpečne na kvalitných diaľniciach a nestáli v zápchach. Tento prípad budem dôsledne sledovať a som pripravená prijať riešenia, ktoré takémuto systému v budúcnosti zabránia.


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *