islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Zvláštne kľučky prokurátorov Veronika Remišová Rozhodnutia prokuratúry v prípade pytliackej chaty, kde sa stretával Fico s kam…

Zvláštne kľučky prokurátorov

Veronika Remišová
Rozhodnutia prokuratúry v prípade pytliackej chaty, kde sa stretával Fico s kamarátmi vyvolávajú ďalšie otázniky. Trestné stíhanie, ktoré viedli vyšetrovatelia NAKA označil Ficov spolužiak, krajský prokurátor v Nitre, za nezákonné. Prokuratúra ale podľa medializovaných zistení buď pracuje desiatky rokov pozadu, alebo sa môže javiť, že zvláštne rozhodnutia zase len pomáhajú Ficovým ľuďom. O čo ide? Polícií umožnilo odpočúvať chatu to, že trestný čin pytliactva kvalifikovala ako čin spáchaný so zbraňou. To je prísnejšia právna kvalifikácia a odpočúvanie tak umožňuje. Prokuratúra sa zobudila po pol roku a začala náhle túto kvalifikáciu spochybňovať. Kvalifikáciu možno podľa prokuratúry použiť iba v prípade útoku na človeka, nie na zviera. Napriek tomu, že podľa slov policajného prezidenta majú policajti v rukách 15 rozhodnutí súdov, ktoré hovoria opak.

Postupy generálneho prokurátora a jeho podriadených dávajú tak najhoršie možné signály. Namiesto vlády zákona sa obchádzajú a ignorujú rozhodnutia súdov a prokuratúra začína pripomínať odtrhnutý vlak, ktorý nekontrolovateľne valcuje demokratické inštitúty a princípy. Prikrývanie slovom zákonnosť už nemôže stačiť, hlavne keď výsledky neštandardných zásahov doteraz boli v prospech oligarchov, mafie a politicky citlivých korupčných káuz. Aj preto požadujem zásadnú zmenu systému prokuratúry a takisto zmeny sporného §363. Inak sa spravodlivosť na Slovensku bude ďalej uberať veľmi nebezpečnou cestou.


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *