islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

☎️ NÁRODNÁ LINKA POMOCI OBETIAM OBCHODOVANIA S ĽUĎMI 0800 800 818 JE TU PRE VÁS Najlepšie je problémom predchádzať osvetou a pr…

☎️ NÁRODNÁ LINKA POMOCI OBETIAM OBCHODOVANIA S ĽUĎMI 0800 800 818 JE TU PRE VÁS

Najlepšie je problémom predchádzať osvetou a prevenciou. To platí obzvlášť v prípadoch obchodovania s ľuďmi. Je však dobré vedieť, že aj keď sa Vy alebo Vaši blízki ocitnú v zložitej životnej situácii, je tu nádej. Pomocnú ruku podáva obetiam aj ministerstvo vnútra. V spolupráci s partnermi zabezpečujeme prevádzku bezplatnej linky pomoci a špeciálny program pre obete.

Boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Prinášame Vám ako jeden z príkladov skutočný príbeh ženy, ktorú v zahraničí vykorisťovali na nútené žobrane. Vďaka všímavým ľuďom, ktorí kontaktovali Národnú linku pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818, sa podarilo pani identifikovať ako obeť obchodovania. Potom sa už rozprúdil kolotoč ďalšej pomoci.

Čo sa vlastne stalo, priblížil operátor Národnej linky pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi zo Caritas Slovakia – Slovenská katolícka charita.

💬 „V Bratislave na autobusovej stanici boli záchranári privolaní k dezorientovanej žene, ktorá krátko predtým pricestovala autobusovou linkou z Talianska. Podľa rôznych indícii (osamelá, dezorientovaná, v zlom zdravotnom stave, pobyt v Taliansku, bez dokladov) záchranári usúdili, že môže ísť o potenciálnu obeť obchodovania s ľuďmi.

Na Národnú linku pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi nás preto kontaktoval jeden zo záchranárov, ktorý o linke počul od svojho známeho. Po dohode so sociálnou pracovníčkou nemocnice zástupca Slovenskej katolíckej charity ženu navštívil. V rámci rozhovoru sme ženu identifikovali ako obeť obchodovania s ľuďmi na účel núteného žobrania. Napriek zlému psychickému stavu dokázala, aj keď nesúvislo, odpovedať na naše otázky, čo sa jej stalo.

Pani sme následne zaradili do Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi, v rámci ktorého sme jej poskytovali komplexnú starostlivosť. Vzhľadom na zdravotný stav si vyžadovala celodenný dohľad a osobnú asistenciu takmer pri všetkých úkonoch. Klientke sme pomohli s umiestnením do domova sociálnych služieb, kde má veľmi dobrú starostlivosť prispôsobenú jej potrebám. Klientka sa v zariadení veľmi dobre adaptovala, našla nové priateľstvá a zázemie s možnosťou dôstojne žiť svoj život.“

VIAC
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=europsky-den-boja-proti-obchodovaniu-s-ludmi-18-oktober-3&fbclid=IwAR0qkJNYku78tbUUJmKr82LCRr3oWrPDMWkru6jCHh5pStyJ91O-F2O5j5M

Prevencia kriminality


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *