islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

☝️ POZOR PODVODNÍKOV TO EŠTE STÁLE NEPRESTALO BAVIŤ

☝️ POZOR
PODVODNÍKOV TO EŠTE STÁLE NEPRESTALO BAVIŤ


TO NAOZAJ EŠTE NIEKTO NALETÍ NA PODVOD S FALOŠNOU PREDVOLANKOU ALEBO OBVINENÍM❓

🆕 Falošné predvolania a údajné obvinenia, ktoré zneužívajú logo Policajného zboru, alebo medzinárodných policajných organizácií sa vracia ako bumerang. Podvodníci pri tom iba menia údajné trestné činy, ktoré ste mali „spáchať“ a mená policajných funkcionárov.

Pod novým obalom sa však skrýva stále ten istý podvod.

❓ ČO OD VÁS PODVODNÍCI CHCÚ ❓

📩 Najprv vám zašlú predvolanie alebo obvinenie, kde sa vám vyhrážajú súdom a trestom za údajný závažný trestný čin, väčšinou v súvislosti so šírením detskej pornografie. Máte reagovať čo najskôr, inak budete zatknutý a ešte dostanete aj poriadne mastnú pokutu. Ak im odpíšete, postupne si vás spracujú tak, aby ste im zaplatili prevodom na účet alebo sa budú od vás rovno vytiahnu vaše platobné údaje.

🤔 ČO ROBIŤ, KEĎ SI TAKÚTO HLÚPOSŤ NÁJDEM V SCHRÁNKE 🤔

1️⃣ Ak vám takýto e-mail pristál v schránke, odporúčame odosielateľa zablokovať, aby vám takého hlúposti neposielal a nespamoval schránku.

2️⃣ Na prílohu radšej neklikajte, neotvárajte ju a ani ju nesťahujte. Príloha môže obsahovať vírus, napr. trójskeho koňa, ktorý môže infiltrovať vaše zariadenie. Infiltráciu by však mal dokázať zachytiť váš antivírus.

3️⃣ Na podvodné e-maily neodpisujte a nikdy neposielajte peniaze, ak vás podvodníci požiadajú o platbu v súvislosti s takýmto predvolaním. Ak sa tak stalo a vy ste zaplatili, odporúčame ísť na políciu, pretože ste sa stali obeťou trestného činu.
4️⃣ Ak ste nebodaj podvodníkom poslali aj údaje z karty, odporúčame urýchlene kontaktovať vašu banku a zablokovať kartu. Potom utekajte na políciu podať oznámenie. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *