islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

❌ Cirkusy vedia, že tigre (a ďalšie zvieratá, zoznam nižšie) na Slovensku už nesmú vystupovať. Napriek tomu ich k nám vozia a dr…

❌ Cirkusy vedia, že tigre (a ďalšie zvieratá, zoznam nižšie) na Slovensku už nesmú vystupovať. Napriek tomu ich k nám vozia a držia v zúfalých podmienkach. ❌ Veľké mačky, ktoré majú v prírode teritórium stovky kilometrov, tak trávia celú sezónu v holých stiesnených klietkach, ktoré im znemožňujú akékoľvek prirodzené správanie! ✅ Po našich apeloch ministerstvo pôdohospodárstva prisľúbilo, že prijme opatrenia zamedzujúce premiestňovaniu zakázaných druhov zvierat na našom území. A to je kľúčové, pretože ak naše úrady prestanú na Slovensko zahraničné cirkusy so zakázanými druhmi púšťať, eliminuje sa: utrpenie zvierat z neustáleho cestovania, živorenia v nevhodnom ustajnení aj ohrozenie verejnosti.
❓PRE AKÉ ZVIERATÁ PLATÍ ZÁKAZ VÝCVIKU A VEREJNÉHO VYSTUPOVANIA? 👉 Šelmy (t.j. tigre, levy, leopardy a všetky veľké mačky, medvede aj psovité, okrem domácich psov, mačiek a fretiek), primáty, slony, hrochy, delfíny, žirafy a nosorožce.
🐅🐆🐘🦛🦏🦒🦍🦧🐺🦊🐻🐬
💚 Dovtedy prosíme, nenavštevujte atrakcie so zvieratami a nedotujte svojimi peniazmi utrpenie živých tvorov.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *