islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

❗REAKCIA NA OMIKRON: OD STREDY PLATÍ SPRÍSNENÝ REŽIM PRI VSTUPE NA SLOVENSKO Z RIZIKOVÝCH KRAJÍN ❗

❗REAKCIA NA OMIKRON: OD STREDY PLATÍ SPRÍSNENÝ REŽIM PRI VSTUPE NA SLOVENSKO Z RIZIKOVÝCH KRAJÍN ❗


OD STREDY BUDE PLATIŤ SPRÍSNENÝ REŽIM PRI VSTUPE NA SLOVENSKO Z RIZIKOVÝCH KRAJÍN (REAKCIA NA VARIANT OMIKRON)

Dovoľujeme si Vás upozorniť na novú vyhlášku ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky. V plnom znení ju nájdete tu: https://bit.ly/vyhlaska-268

⚠️ Od stredy 1. decembra 2021 sa po príchode na Slovensko bude povinná karanténa bez ohľadu na očkovanie a prekonanie COVID-19 týkať všetkých osôb, ktoré za posledných 14 dní navštívili:

● Juhoafrickú republiku
● Botswanu
● Namíbiu
● Lesotho
● Eswatini (Svazijsko)
● Mozambik
● Zimbabwe
● Izrael
● Hongkong
● Seychely.

Pre tieto osoby nateraz neplatia žiadne výnimky. Karanténu je možné absolvovať doma alebo v karanténnom ubytovacom zariadení.

Karanténa sa v prípade bezpríznakového priebehu končí:
● bez absolvovania testu dovŕšením 14. dňa po vstupe na územie Slovenska,
● V prípade testovania po obdržaní dvoch negatívnych výsledkov RT-PCR testu, pričom prvý test je možné absolvovať najskôr na prvý deň po príchode a druhý na ôsmy deň po príchode
● deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku sa nemusia testovať, ich karanténa končí zároveň s ostatnými osobami v spoločnej domácnosti.

⚠️ Tieto lehoty platia iba v prípade, ak sa u vás neobjavia žiadne príznaky ochorenia COVID-19. V prípade ich objavenia rozhoduje o ukončení karantény lekár.

⚠️ Karanténa je povinná aj pre ostatných členov domácnosti bez ohľadu na to, či sú kompletne zaočkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19.

Tieto pravidlá sa vzťahujú iba na tie osoby, ktoré prídu na územie Slovenska od 1. decembra 2021. Ak ste krajiny uvedené v zozname navštívili pred účinnosťou vyhlášky, urýchlene sa prihláste na emailovú adresu omikron@uvzsr.sk. Je potrebné uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo a okres, v ktorom sa aktuálne zdržiavate. Kontaktuje vás príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva a určí ďalší postup.

ℹ Zmena vyhlášky je bezprostrednou reakciou na globálne narastajúci výskyt nového variantu omikron. WHO a viaceré krajiny vrátane Slovenska zvolili princíp predbežnej opatrnosti a k novému variantu pristupujú po skúsenostiach s alfou či deltou obozretne. ÚVZ SR bude naďalej monitorovať a priebežne vyhodnocovať overené vedecké údaje o tomto variante, ktoré budú dostupné a postup bude ďalej korigovať na základe zistených vlastností tohto variantu vírusu. Preto nie je možné vylúčiť zavedenie ďalších preventívnych opatrení. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *