islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🅿️ Ako fungujú parkomaty v regulovaných zónach?

🅿️ Ako fungujú parkomaty v regulovaných zónach?

Je síce pravda, že najkomfortnejšie zaplatíte za parkovanie pomocou mobilných aplikácií, ktoré sú dostupné na https://paas.sk/platba, ak však v aplikáciách nie ste doma, alebo ich práve využiť nemôžete či nechcete, môžete na zaplatenie využiť parkomaty. Parkomaty sa nachádzajú v každej zo spoplatnených zón, v teréne sú označené smerujúcimi tabuľami a ich polohu nájdete aj na mapke po zvolení vrstvy Parkovacie automaty na https://paas.sk/mapa-zon.

Platba pomocou parkomatov je jednoduchá!
1️⃣ Parkomat odštartujete tlačidlom štart.
2️⃣ Zvoľte kód úseku, na ktorom ste zaparkovali. Štvorciferný kód úseku parkovania je vždy uvedený na zelenej značke umiestnenej v okolí miesta, kde ste zaparkovali.
3️⃣ Následne zadajte EČV svojho auta.
4️⃣ Zvoľte čas parkovania.
5️⃣ Potvrďte údaje a zaplaťte – platba je možná len kartou.
6️⃣ Hotovo!

ℹ️ Pri akomkoľvek spôsobe platby, vždy platí, že parkovací lístok je elektronický a je viazaný na EČV. Po zaplatení akýmkoľvek spôsobom sa platba automaticky zaznamenáva do systému a pri kontrole tak systém následne overí, či bol na dané vozidlo vydaný parkovací lístok. To znamená, že ani pri úhrade cez parkomat nemusíte ísť späť do auta umiestňovať žiadny lístoček, ani sa nemusíte k autu vracať.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *