islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🅿️ MESTO ZLEPŠUJE PRIDEĽOVANIE VYHRADENÝCH PARKOVACÍCH MIEST PRE OSOBY S PREUKAZOM ŤZP Mesto Košice začalo od minulého roka apl…

🅿️ MESTO ZLEPŠUJE PRIDEĽOVANIE VYHRADENÝCH PARKOVACÍCH MIEST PRE OSOBY S PREUKAZOM ŤZP

Mesto Košice začalo od minulého roka aplikovať nové spôsoby prideľovania vyhradených parkovacích miest. Tie umožňujú umožňuje vodičovi zaparkovať na konkrétnom vyhradenom mieste označenom zvislou dopravnou značkou s dodatkovou tabuľou parkovisko spolu s dodatkovou tabuľkou so symbolom vozíka, ak je určené pre parkovanie osôb s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP). 👉 Dôvod týchto zmien bolo najmä to, aby vyhradené parkovacie miesta mohli využívať najmä tí ŤZP, ktorí ich z osobitne závažných dôvodov skutočne potrebujú.

☝️ Ľudia s preukazom ŤZP neprídu o svoje parkovacie miesta, stane sa presný opak a sprístupnia sa im aj ďalšie parkovacie miesta. Pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím bude v každej lokalite vyznačených od 4 do 6 percent vyhradených parkovacích miest. Prioritou mesta je však vyznačovanie tzv. všeobecných parkovacích miest pre ŤZP bez toho, aby boli naviazané na ich konkrétne evidenčné čísla vozidla.

✅ Zároveň ŤZP už takmer rok môžu v Košiciach bezplatne zaparkovať na dve hodiny denne po zakúpení nulového elektronického lístka. Oslobodenie úhrady za parkovné sa od marca minulého roka pre osoby s preukazom ŤZP rozšírilo okrem vyhradených miest na všetky parkovacie miesta.

ℹ️ Ako postupovať pri zakúpení nulového elektronického lístka a viac informácií k danej téme nájdete v tlačovej správe mesta: https://www.kosice.sk/clanok/mesto-zlepsuje-pridelovanie-vyhradenych-parkovacie-miesta-pre-osoby-s-preukazom-tzp


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *