islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🇪🇺8. júna máme možnosť spoločne ovplyvniť budúcnosť našej krajiny

🇪🇺8. júna máme možnosť spoločne ovplyvniť budúcnosť našej krajiny

Voľby do Európskeho parlamentu rozhodnú o mnohých aspektoch nášho života. Jedným z nich je aj to, ako bude vyzerať naša poľnohospodárska krajina. Poľnohospodárske dotácie totiž predstavujú jeden z najväčších balíkov peňazí, o využití ktorých rozhodujú práve europoslanci a europoslankyne, ktorých máme teraz možnosť si slobodne zvoliť.
🌱Pôda je jedným z najcennejších zdrojov, ktoré máme. Nastavenie využívania európskych dotácií sa musí prispôsobiť nebezpečných dopadom klimatických zmien. Musí zabrániť pôdnej erózii, povodniam a zabezpečiť tak potravinovú bezpečnosť nie len pre nás, ale aj budúce generácie. V opačnom prípade nám hrozí zníženie úrodnosti, ďalšie zhoršenie kvality pôdy a zvýšené riziko prírodných katastrof ako sú bleskové povodne, ktoré pri silných búrkach už teraz spôsobujú veľké škody na úrode aj majetku.
❗️Každý hlas sa počíta a každý z nás môže prispieť k tomu, aby naše poľnohospodárstvo bolo udržateľné. Zvolení europoslanci budú mať priamy vplyv na rozdeľovanie podpory pre poľnohospodárov a na to, ako táto podpora ochráni našu pôdu a krajinu.
Poďme spoločne zabezpečiť, že budúcnosť našej pôdy je v rukách tých, ktorým nie je jej ochrana ľahostajná. Poďme voliť! 💪🤝


Autor správy, foto a správu publikoval SOS/BirdLife Slovensko on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *