islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🇱🇧 DO LIBANONU SME POSLALI MATERIÁLNU POMOC Humanitárna pomoc v hodnote 220 tisíc eur pre najchudobnejších a chorých pozostáva …

🇱🇧 DO LIBANONU SME POSLALI MATERIÁLNU POMOC

Humanitárna pomoc v hodnote 220 tisíc eur pre najchudobnejších a chorých pozostáva z materiálu pre núdzové ubytovanie vrátane stanov, spacích vakov, ohrievačov, skladacích postelí, šatstva, zdravotníckeho materiálu a vybavenia a testov na COVID-19. Tento rok ide o druhú humanitárnu pomoc SR pre Libanon.

💬 Libanon je krajinou, ktorú už dva roky sužuje hospodárska a finančná kríza. „Dar zo Slovenska pomôže všetkým v tomto ročnom období, lebo momentálne nie je dostatok elektriny a potravín a lieky a oblečenia si nikto nedokáže kúpiť,“ hovorí rodák zo Slovenska Walid El Hajj, ktorý pomáha v Libanone „Ľudia prakticky nedokážu pokryť svoje základné životné potreby a rozpadol sa systém zdravotnej a sociálnej starostlivosti,“ spresnil.

🤝 Ide o spoločný projekt MV SR s Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Správou štátnych hmotných rezerv, spoločnosťou Ferno Slovakia, obchodným reťazcom Tesco a.s., mimovládnou organizáciou Adra a Vysokou školou Sv. Alžbety.

KDE PÔJDE POMOC
Slovenská pomoc poputuje k ľudom žijúcim na pokraji chudoby v oblasti El Choufe.
Pomoc dostanú aj ľudia z chudobných štvrtí Bejrútu, ktoré zasiahla explózia v prístave v roku 2020. Takisto zraniteľní libanonskí obyvatelia a sýrski utečenci vo West Beqaa a vo vidieckej oblasti Mount Libanon.

RODÁK ZO STAREJ TUREJ, KTORÝ POMÁHA V LIBANONE
➡ Pomoc bude doručená zdravotnej záchrannej službe Združenie Rozvoj pre život a mier, ktorú založil a vedie Walid El Hajj. Walid vyrástol a vyštudoval na Slovensku a potom sa aj s rodinou odsťahoval do otcovej vlasti. S jednou sanitkou on a jeho malý tím zachraňujú životy a poskytujú urgentnú zdravotnú pomoc 100-tisíc ľudom v horskej oblasti El Choufe.

Izolované rodiny, deti a starí ľudia sú odkázaní na pomoc ostatných a na Walidovu sanitku. Ich životy sú ohrozené, pretože niet prostriedkov na poskytovanie rýchlej zdravotníckej pomoci.

SlovakAid
ADRA Slovensko
Tesco Slovensko
Krízové Riadenie


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *