islovak.sk

online denn├ę spravodajstvo – ┼żijeme Slovenskom…

­čîÉ Predstavili sme nov├Ż syst├ęm kyberbezpe─Źnosti: Ochrana a bezpe─Źnos┼ą ob─Źanov a in┼ítit├║cii v online priestore mus├ş by┼ą prioritou…

­čîÉ Predstavili sme nov├Ż syst├ęm kyberbezpe─Źnosti:
Ochrana a bezpe─Źnos┼ą ob─Źanov a in┼ítit├║cii v online priestore mus├ş by┼ą prioritou ­čöŁ

Slovensko ─Źakaj├║ v oblasti informatiz├ície verejn├Żch slu┼żieb a digitaliz├ície ve─żk├ę v├Żzvy. Aby sme v tom boli ├║spe┼ín├ş, musia ob─Źania a podnikatelia d├┤verova┼ą, ┼że jednotliv├ę ┼ít├ítne in┼ítit├║cie dobre chr├ínia ich ├║daje. Preto sme vyvinuli syst├ęm Achlles na proakt├şvne odha─żovanie zranite─żnost├ş jednotliv├Żch in┼ítit├║cii a org├ínov verejnej spr├ívy tak, aby mohli tieto zranite─żnosti efekt├şvne a r├Żchlo napravi┼ą.

ÔśŁ´ŞĆ Zranite─żnosti s├║ diery alebo chyby v syst├ęmoch, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą zneu┼żit├ę hackermi na neleg├ílne aktivity. V─Ćaka nasadeniu syst├ęmu Achilles s├║ zranite─żnosti priebe┼żne odstra┼łovan├ę a ┼ít├ítne in┼ítit├║cie m├┤┼żu lep┼íie chr├íni┼ą svoje syst├ęmy. Syst├ęm vyvinul n├í┼í intern├Ż t├şm a pou┼ż├şva aj prvky umelej inteligencie.

Mojim cie─żom je ├║spe┼ín├ę, hrd├ę a prosperuj├║ce Slovensko s lep┼í├şmi slu┼żbami pre ob─Źanov. Preto mus├şme naplno rozbehn├║┼ą digit├ílnu ekonomiku a reagova┼ą na technologick├ę zmeny, ktor├ę s├║ u┼ż dnes hybnou silou hospod├írskeho rastu vyspel├Żch ┼ít├ítov. Okrem kybernetickej bezpe─Źnosti budeme investova┼ą do digit├ílnych slu┼żieb pre ob─Źanov a podnikate─żov aj do digit├ílnych zru─Źnost├ş ob─Źanov, aby v┼íetci mali spravodliv├Ż pr├şstup k v├Żhod├ím digit├ílnej transform├ície.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *