islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🌐 Predstavili sme nový systém kyberbezpečnosti: Ochrana a bezpečnosť občanov a inštitúcii v online priestore musí byť prioritou…

🌐 Predstavili sme nový systém kyberbezpečnosti:
Ochrana a bezpečnosť občanov a inštitúcii v online priestore musí byť prioritou 🔝

Slovensko čakajú v oblasti informatizácie verejných služieb a digitalizácie veľké výzvy. Aby sme v tom boli úspešní, musia občania a podnikatelia dôverovať, že jednotlivé štátne inštitúcie dobre chránia ich údaje. Preto sme vyvinuli systém Achlles na proaktívne odhaľovanie zraniteľností jednotlivých inštitúcii a orgánov verejnej správy tak, aby mohli tieto zraniteľnosti efektívne a rýchlo napraviť.

☝️ Zraniteľnosti sú diery alebo chyby v systémoch, ktoré môžu byť zneužité hackermi na nelegálne aktivity. Vďaka nasadeniu systému Achilles sú zraniteľnosti priebežne odstraňované a štátne inštitúcie môžu lepšie chrániť svoje systémy. Systém vyvinul náš interný tím a používa aj prvky umelej inteligencie.

Mojim cieľom je úspešné, hrdé a prosperujúce Slovensko s lepšími službami pre občanov. Preto musíme naplno rozbehnúť digitálnu ekonomiku a reagovať na technologické zmeny, ktoré sú už dnes hybnou silou hospodárskeho rastu vyspelých štátov. Okrem kybernetickej bezpečnosti budeme investovať do digitálnych služieb pre občanov a podnikateľov aj do digitálnych zručností občanov, aby všetci mali spravodlivý prístup k výhodám digitálnej transformácie.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *