islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🏰 UŽ DNES! DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V KAŠTIELI ČUNOVO Kedy? Sobota 20. apríla od 9:30 do 17:00 hod. Miesto: Kaštieľ v Čunove, Petrž…

🏰 UŽ DNES! DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V KAŠTIELI ČUNOVO

Kedy? Sobota 20. apríla od 9:30 do 17:00 hod.
Miesto: Kaštieľ v Čunove, Petržalská 12

Bývalú ruinu kaštieľa sme premenili na unikátne ekocentrum. Komplexnou rekonštrukciou prešla budova kaštieľa, ako aj priľahlá záhrada.

To, čo tu uvidíte, je absolútne neporovnateľné s tým, ako to tu vyzeralo pred tromi rokmi. Kompletne zrekonštruovaná kultúrna pamiatka, interiér plný interaktívnych náučných expozícií či záhrada, kde spoznáte tajomstvá flóry Dunajských luhov.

🍀 Počas otvorenia Ekocentra na vás čaká bohatý program, sprievodné podujatia, workshopy, tvorivé dielne zamerané na lužné lesy a Dunaj, animátori či kultúrne vystúpenia. Chýbať nebudú poznávačky prírodnín, ako aj prezentácia najväčších mýtov a hoaxov o životnom prostredí.

🎎 V rámci kultúrneho programu sa môžete tešiť na ekologicky zamerané predstavenia. Prejsť sa môžete aj malebnou záhradou, kde Bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely.

Tešíme sa na vašu návštevu!

🚌 DOPRAVA

Vzhľadom na charakter podujatia nebude v Ekocentre možnosť parkovania. Odporúčame uprednostniť verejnú dopravu (autobus č. 91), bicykel alebo využiť záchytné parkovisko na Divokej Vode.

K záchytnému parkovisku na Divokej Vode Vás budú v deň podujatia smerovať dopravné značky. Ku Ekocentru vás bezplatne dovezie kyvadlová doprava.

Odchod autobusov zo zastávky Areál vodných športov: 9.30, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 15.30 hod.

Odchod autobusov zo zastávky MiÚ Čunovo: 9.40, 10.10, 11.10, 12.10, 13.10, 14.10, 15.10, 15.40 a 17.10 hod.

🇪🇺 Ekocentrum Čunovo vzniklo ako výsledok spolupráce slovenských, rakúskych a maďarských partnerov v rámci realizácie cezhraničných projektov Ecoregion SK-AT a Ecoregion SK-HU, podporených z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *