islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

👉JESENNÁ ZBIERKA NA GRÉCKOKATOLÍCKU CHARITU👈 🎆 Počas prvej adventnej nedele sa vo všetkých chrámoch na Slovensku realizuje zbie…

👉JESENNÁ ZBIERKA NA GRÉCKOKATOLÍCKU CHARITU👈

🎆 Počas prvej adventnej nedele sa vo všetkých chrámoch na Slovensku realizuje zbierka venovaná potrebám charity. Aktuálna situácia v súvislosti s pandémiou COVID-19 opäť zatvára chrámy v čase pred pravidelnou zbierkou na charitu, ktorá je vyhlásená na túto nedeľu (28.11.). Veriaci tak prichádzajú o možnosť prispieť inak než online.

🎆 Gréckokatolícka charita Prešov pozýva veriacich Prešovskej archieparchie s túžbou pomôcť núdznym a zraniteľným k tradičnej jesennej zbierke. Aj v súvislosti s novou situáciou, ktorá nastala, je možné činnosť prešovskej charity podporiť počas celého obdobia Filipovky. Pre Gréckokatolícku charitu Prešov sú adresované výnosy farností Prešovskej archieparchie a Bratislavskej eparchie.

🎆 Veriaci môžu Gréckokatolícku charitu Prešov finančne podporiť prostredníctvom:
• prevodu na účet: IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976, variabilný symbol: 6622
• QR kódu
• platobnej karty cez portál DARUJME.sk
• poštovej preukážky
• prípadne osobne na Centre GKCH (Hlavná 2, Prešov) alebo u správcu farnosti.

🎆 Do zbierky v chrámoch prispievajú veriaci po celom Slovensku, a preto je každoročne významným zdrojom financovania. Vďaka tejto zbierke dokážu jednotlivé charity dofinancovať zariadenia a služby, na ktoré zdroje z verejných zdrojov a projektov nestačia, a to v prípade prešovskej charity napr. na Agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti, vydávanie charitného časopisu Cesta, spoluúčasť v projektoch na obnovu a rekonštrukciu budov a prevádzkové náklady sociálnych služieb.
Gréckokatolícka charita Prešov vopred vyjadruje poďakovanie všetkým, ktorí prejavia gesto solidarity s núdznymi.
Viac informácií nájdete na www.gkcharita-po.sk/zbierka-v-chrame/.

🎆 Gréckokatolícka charita Prešov je účelovým zariadením gréckokatolíckej cirkvi pôsobiacej na území Prešovskej archieparchie už 30 rokov, kedy obnovila svoju činnosť. Prostredníctvom sociálnych, zdravotníckych, vzdelávacích a doplnkových služieb podáva pomocnú ruku ľuďom v núdzi, aby každý mohol žiť, poznať svoju dôstojnosť, hodnotu a poslanie bez ohľadu na rasu, pohlavie, vek, národnosť, náboženstvo, politické a iné zmýšľanie.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *