islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

👍🇸🇰 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to nároč…

👍🇸🇰 Na každý deň do Vianoc jedna dobrá správa o Slovensku

Rok 2021 sa pomaly chýli k svojmu záveru. Bol, a stále je, to náročný rok poznačený pandémiou. Bola by však škoda, dívať sa na rok 2021 iba cez čierne okuliare.

Na Slovensku diali aj dobré, pekné veci, ktoré nás môžu tešiť, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré nám dávajú nádej do budúcna.
Každý deň v tomto adventnom období zverejním jednu dobrú správu o Slovensku. Dnes otvárame osemnáste pomyselné okienko na tomto adventnom kalendári.

Potešujúcou správou, a nielen tohto roka, je, že aj na Slovensku vznikajú odvážne inovatívne nápady. Elektrické automobily sú jedným z príkladov zariadení, ktoré budú potrebovať stále výkonnejšie batérie. A úplne prevratné, inteligentné batérie sa budú vyrábať na Slovensku. Šéf firmy InoBat Marián Boček v júni oznámil začiatok prestavby areálu vo Voderadoch na výskumno-výrobné centrum.

Sme zvyknutí, že to väčšinou funguje tak, že výroba príde na Slovensko, ale know-how čerpáme zo zahraničia. V tomto prípade je to naopak – u nás sa inteligentné batérie vyvíjajú a slovenské skúsenosti sa už aplikujú napríklad aj v Spojených štátoch.

Vývoj batérií je len jedným z príkladov, že Slovensko má inovačný potenciál a aj riešenia našich firiem môžu meniť svet k lepšiemu. Preto podpora vedy, výskumu a inovácií patrí medzi priority našej vlády.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *