islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

💰💰💰 MILIÓNY EUR ROZKRADNUTÉ NA FRANFORCE A DIAĽNICE V NEDOHĽADNE! NÁRODNÝ KONTROLNÝ ÚRAD POTVRDZUJE ROZKRÁDAČKU STOROČIA U DIAĽN…

💰💰💰 MILIÓNY EUR ROZKRADNUTÉ NA FRANFORCE A DIAĽNICE V NEDOHĽADNE! NÁRODNÝ KONTROLNÝ ÚRAD POTVRDZUJE ROZKRÁDAČKU STOROČIA U DIAĽNIČIAROV.

Miriam Šuteková
💵 Napriek všetkým správam o ”mindžárení” štátnych zdrojov, z ktorých už otupujú zmysly a človek prestáva reagovať údivom, napriek finančným stratám ktoré sa rátajú žiaľ už na miliardy, stále zostávam paralyzovaná pri číslach v rozkradnutých zdrojov v štátnych inštitúciách. Najnovšie som dostala na stôl správu NKÚ z kontroly v Národnej diaľničnej spoločnosti.

⚠️ Manipulovanie dokumentov,
⚠️ bielenie a vymazávanie dôkazov,
⚠️ dodatky k zmluvám,
⚠️ nezákonné verejné obstarávania,
⚠️ “jednodňové” tendre v duchu “naši vedia” a môžu sa prihlásiť
⚠️ a desiatky zneužitých a rozkradnutých miliónov, ktoré musíme vrátiť Európskej únii.

Toto sú závery kontroly za roky 2019-2020❗

🚨 Ide mi mráz po chrbte pri predstave, že národná diaľničná veselo pokračuje v “tunelárskych” praktikách z obdobia HLASO-SMERU. Ako členka výboru pre hospodárske záležitosti som okamžite iniciovala mimoriadne rokovanie výboru s účasťou ministra dopravy, šéfa NKÚ a NDS. Podporujem odporúčanie predsedu Najvyššieho kontrolného úradu na okamžité vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti a okamžitú celkovú zmenu prístupu v narábaní so štátnymi zdrojmi v NDS, a teda s peniazmi daňových poplatníkov.

foto: TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *