islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

📣 Bratislavčanky a Bratislavčania už môžu prenajať svoj byt cez Mestskú nájomnú agentúru, výhod je hneď viac

📣 Bratislavčanky a Bratislavčania už môžu prenajať svoj byt cez Mestskú nájomnú agentúru, výhod je hneď viac.

Mestská nájomná agentúra (MNA) je sociálna inovácia, ktorá roky funguje v mnohých európskych mestách. V Bratislave sme MNA pilotne rozbehli ako vôbec prvá samospráva na Slovensku už pred rokom, no práve teraz sa otvára širšej verejnosti.

Funguje pritom ako spojka medzi prenajímateľmi a nájomcami a jej primárnym cieľom je zvýšiť dostupnosť bývania pre tých, ktorí z rôznych dôvodov nedokážu nájsť bývanie na komerčnom realitnom trhu – či už ide o matky samoživiteľky, rodiny v ťažkej finančnej situácii, mnohodetné rodiny alebo napríklad seniorov, pre ktorých sú ceny za podnájom v Bratislave privysoké napriek tomu, že robia, čo je v ich silách. Veľkou výhodou je, že okrem stabilnej strechy nad hlavou zabezpečuje aj sociálnu pomoc v spolupráci s tímom sociálnej podpory v bývaní zo Sekcie sociálnych vecí. Sociálne pracovníčky pravidelne navštevujú domácnosti a poskytujú im potrebnú podporu.

MNA však nepomáha len podnájomníkom, ale aj prenajímateľom samotným – odbremení ich od mnohých starostí, ktoré sú spojené s prenajímaním. Je to teda win-win pre obe strany.

Máte voľný byt? Prenajmite ho s pomocou MNA bez starostí:

✅ MNA prináša istotu, že vám peniaze za prenájom budú chodiť na účet nielen načas, ale aj vtedy, keď na byte nebude nikto bývať.
✅ Ak sa na vašom prenajatom byte pokazí spotrebič, upchá umývadlo alebo dôjde k nejakej havárii, o opravu sa postará MNA.
✅ MNA zaručuje, že svoj byt dostanete späť v dobrom stave. V prípade, že by došlo k akémukoľvek poškodeniu, nápravu vybavíme my.
✅ MNA ponúka stabilnú spoluprácu. Zmluva sa podpisuje minimálne na 2 roky.
✅ Načo si po večeroch vypisovať so záujemcami, keď vám ich nájde MNA?
✅ A ešte aj urobíte jednoducho niečo dobré. Prenájmom bytu cez MNA pomôžete zabezpečiť stabilné zázemie napríklad pre ohrozené rodiny.

Viac informácií nájdete na www.bob.sk/mna

Hlavným cieľom MNA je znižovanie bariér v dostupnosti bývania, čo postupne povedie k vyššej kvalite života v Bratislave. Veľká vďaka pri tomto projekte patrí viceprimátorke Lenka Antalova Plavuchova a partnerom Slovenská sporiteľňa a Kooperativa.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *