islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🔴 AJ MESTO POPRAD JE V ŠTRAJKOVEJ POHOTOVOSTI 🔴 🔺 Silné a bezpečné mestá pre ľudí budú zrejme čoskoro minulosťou. Štát svoji…

🔴 AJ MESTO POPRAD JE V ŠTRAJKOVEJ POHOTOVOSTI 🔴

🔺 Silné a bezpečné mestá pre ľudí budú zrejme čoskoro minulosťou. Štát svojimi opatreniami naďalej ukazuje, že mu nezáleží na fungovaní samospráv. Správa sa tak, ako keby mu prekážali.

🔺 Únia miest Slovenska, ktorej členom je aj mesto Poprad, podobne ako ZMOS vyzvala štát k spolupráci so samosprávami tak, aby sa našli spoločné riešenia, ktoré na jednej strane pomôžu ľuďom, ale zároveň budú rešpektovať fungovanie miest a obcí. Žiaľ, nič nepomohlo, nič sa nezmenilo, vláda SR tento apel zo strany samospráv otvorene ignoruje.

🔺 Únia miest Slovenska bude preto v najbližších dňoch žiadať o stretnutie prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa váhou svojej funkcie postavila na stranu samospráv a pomohla ochrániť mestá a obce pred ich likvidáciou zo strany štátu.

🔺 Mesto Poprad je v štrajkovej pohotovosti a všetky ďalšie postupy bude koordinovať s Úniou miest Slovenska, ktorej jedným z podpredsedov je popradský primátor Anton Danko. Spoliehame sa na podporu širokej verejnosti, pretože fungovanie samosprávy sa bytostne dotýka občanov v ich každodennom živote.


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *