islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🔴 AKTUALITY Z REZORTU VNÚTRA ZA UPLYNULÝ TÝŽDEŇ Prinášame prehľad aktualít z rezortu vnútra za posledný týždeň. Viac informácií…

🔴 AKTUALITY Z REZORTU VNÚTRA ZA UPLYNULÝ TÝŽDEŇ

Prinášame prehľad aktualít z rezortu vnútra za posledný týždeň. Viac informácií nájdete na stránke ministerstva https://www.minv.sk/?tlacove-spravy Prajeme príjemné čítanie.

➡️ Rada vlády pre prevenciu kriminality sa venovala ochrane mäkkých cieľov 🎒🎓🏫

Ide o jednu z priorít rezortu vnútra aj rady vlády, ktorá na svojom zasadnutí 22. februára zriadila pracovnú skupinu pre ochranu mäkkých cieľov. Jej predsedníčkou sa stala 1. štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská. „Zriadenie pracovnej skupiny pre ochranu mäkkých cieľov sa realizuje z dôvodu aktuálnej situácie a spoločenských hrozieb pre ochranu života a zdravia obyvateľov SR vo verejných priestoroch a objektoch,“ povedala Lucia Kurilovská.

➡️ Štatút dočasného útočiska je predĺžený do 4. marca 2025. Mení sa aj výška príspevku za ubytovanie 🇺🇦

Vláda rozhodla o predĺžení poskytovania dočasného útočiska pre odídencov z Ukrajiny do 4. marca 2025. Civilnému obyvateľstvu prichádzajúcemu z Ukrajiny do EÚ je týmto spôsobom umožnená dostupnosť núdzového ubytovania, základnej zdravotnej starostlivosti, prístupu na trh práce ako aj do školského systému. Vláda prijala aj návrh o zmenách pri poskytovaní príspevku za ubytovanie. Po novom tak ubytovatelia dostanú za noc ubytovania odídenca 5 EUR. Táto suma je rovnaká pri všetkých odídencoch bez rozdielu veku.

➡️ Podvodníci obrali seniorku o celoživotné úspory. Vydávali sa za policajtov ‼️

Falošný policajt kontaktoval poškodenú 81–ročnú seniorku, ktorej sa podvodník predstavil ako príslušník polície s hodnosťou nadporučíka. Rozhovor sa viedol v duchu „pomoci“ s úmyslom uchrániť jej celoživotné úspory. Podvodníci vylákali od poškodenej sumu vo výške 12 500 eur. Apelujeme na občanov, aby boli voči podozrivým telefonátom obozretní. Ak ste sa stali obeťou podvodníkov alebo máte podozrenie na podvod, kontaktujte políciu na čísle 158.

➡️ Príďte si pozrieť výstavu Slovensko v obrazoch 🇸🇰🖼️

Prvá štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská slávnostne otvorila výstavu Ministerstva vnútra SR Slovensko v obrazoch, ktorá ponúka výber fotografií zo zbierok štátnych archívov na Slovensku. Výstavu môžete navštíviť do 10. apríla vo výstavnej sále Univerzitnej knižnice v Bratislave na Michalskej ulici. Pripravil ju odbor archívov a registratúr sekcie verejnej správy MV SR. Medzi exponátmi nájdete napríklad nerealizovaný plán veže Dómu sv. Alžbety alebo plán Bardejovských kúpeľov z roku 1816.

➡️ Dobrovoľní horskí záchranári absolvujú kondičné cvičenie 🏔️💪

Kondičné cvičenie v podobe túry na lyžiach prebieha vo Vysokých Tatrách a to pod záštitou Školiaceho strediska a profesionálnych horských záchranárov. Program je tiež doplnený o cvičenie a tréning v lavíne. Dobrovoľní horskí záchranári pomáhajú našim profesionálom a sú pre Horskú záchrannú službu obzvlášť dôležití. Mnohí z nich sa neskôr sami zaradia medzi profesionálnych príslušníkov HZS.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *