islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🔴 POŽIADALI SME O OPRAVU KLAMLIVÝCH INFORMÁCIÍ O CHLADIACICH BOXOCH Mrzí nás, že namiesto toho, aby sme tento príspevok využili…

🔴 POŽIADALI SME O OPRAVU KLAMLIVÝCH INFORMÁCIÍ O CHLADIACICH BOXOCH

Mrzí nás, že namiesto toho, aby sme tento príspevok využili na komunikovanie užitočných informácií pre poľnohospodársku, potravinársku, lesnícku obec a spotrebiteľov, venujeme sa vyvracaniu nepravdivých informácií.

Konkrétne ide o článok zo 17. januára 2022 publikovaný v .týždeň, ktorý rozoberá nákup chladiacich boxov pre poľovnícke združenia na boj s africkým morom ošípaných.

Autor sa snaží spochybniť transparentnosť obstarávania týchto boxov tým, že klamlivo informuje o podmienkach účasti v súťaži. Citujeme pôvodné znenie článku: „do súťaže sa môže zapojiť len firma, ktorá už podobný alebo identický tovar na Slovensko predávala alebo dodávala a to v minimálnej výške 2 milióny eur za posledné tri účtovné obdobia!“.

Autor sa snaží navyše navodiť autenticitu textu tým, že ho uvádza v úvodzovkách. Ide o nepravdivé a zavádzajúce informácie, ktoré hrubo manipulujú verejnú mienku. V texte prílohy, na ktorú sa v pôvodnom znení článku odvoláva, je v skutočnosti uvedené:

„Verejný obstarávateľ požaduje predloženie zoznamu dodávok tovaru rovnakého alebo podobného charakteru ako predmet zákazky za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania s uvedením cien, lehôt dodania a odberateľov v minimálnej súhrnnej výške 2 000 000,00 Eur bez DPH za všetky tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania.“

Našej oficiálnej žiadosti o opravu textu bolo medzičasom vyhovené. Pokrivenie verejnej mienky a zneváženie poctivej práce našich kolegov zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR je však oveľa náročnejšie naprávať.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *