islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🕯️Sviatok všetkých svätých: dôležité informácie MARIANUM – Pohrebníctvo mesta Bratislavy sa na blížiace obdobie pred a po Sviat…

🕯️Sviatok všetkých svätých: dôležité informácie

MARIANUM – Pohrebníctvo mesta Bratislavy sa na blížiace obdobie pred a po Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých pripravuje tak, aby zabezpečilo čo najväčší komfort pre návštevníčky a návštevníkov cintorínov.

🕖 V období od 25. 10. – 8. 11. 2021 budú cintoríny v správe MARIANUM otvorené denne od 7.00 do 20.00 hod.

Zároveň budú predĺžené otváracie hodiny vybavovacích kancelárií na cintorínoch oproti štandardu nasledovne:
28. 10. – 29. 10. 2021 v čase od 8.00 – 17.00 hod.,
30. 10. – 1. 11. 2021 v čase od 8.00 – 18.00 hod.

Návštevníci cintorínov budú mať v krematóriu, na cintorínoch v Slávičom údolí a vo Vrakuni možnosť zadarmo využiť elektromobil, ktorý ich odvezie k požadovanému hrobovému miestu.

🚌🚎🚋 Dopravný podnik Bratislavy odporúča, aby ste na presun počas Sviatku všetkých svätých využili MHD, čím odbremeníte preťažené parkoviská. Posilnené budú spoje vybraných liniek a komfortnejšie cestovanie zabezpečíme vozidlami s väčšou kapacitou.

Premávka liniek bude počas týchto dní nasledovná:
📍 28. – 29 . októbra: Linky 31, 39, 201 a 202 budú namiesto režimu prázdnin premávať podľa cestovného poriadku pre pracovný deň. Linka 130 premávajúca ku Krematóriu bude posilnená kapacitnejším vozidlom.

📍 28. októbra – 1. novembra: Linka 37 premávajúca v blízkosti Krematória bude od štvrtka do pondelka kapacitne posilnená nasadením kĺbových autobusov.

📍 30. októbra – 1. novembra: Linka 39, ktorá obsluhuje zastávky pri Cintoríne Slávičie údolie a Martinskom cintoríne, bude premávať podľa mimoriadneho posilneného cestovného poriadku. Od dopoludnia do večerných hodín budú spoje premávať v intervale 7 – 8 minút. Linka 31 nebude v uvedených dňoch vypravená, nahradí ju práve posilnená linka 39.

Všetky spoje linky 80, ktorá premáva k Cintorínu Petržalka, končiace na zastávke „Kapitulský dvor“, budú v čase od 6:30 do 20:00 pokračovať až na konečnú zastávku „Cintorín Petržalka“, podľa špeciálneho cestovného poriadku.

Počas víkendu a sviatočného pondelka DPB zabezpečí 3 kĺbové záložné vozidlá, ktoré budú operatívne (podľa potrieb) nasadené na pokyn dopravného dispečingu, čím je možné zväčšiť prepravnú kapacitu na vyťažených linkách.

ℹ️Cestovné poriadky odporúčame sledovať na https://dpb.sk/sk/vyhladavac-spojenia alebo https://imhd.sk/ba/


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *