islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🗣️ Pomôžete nám s tvorbou zadania pre architektov pre nové centrálne námestie s parkovacím domom v Devínskej Novej Vsi V Devíns…

🗣️ Pomôžete nám s tvorbou zadania pre architektov pre nové centrálne námestie s parkovacím domom v Devínskej Novej Vsi

V Devínskej Novej Vsi má vyrásť nové centrálne námestie pri Eisnerovej ulici susediacej s Kostolom Ducha Svätého a supermarketom. Časť tohto územia využívajú dnes ľudia len pri pešom presune, druhá časť plochy je nevyužívané voľné priestranstvo.

👉 Momentálne prebieha príprava zadania pre architektonickú súťaž, ktorej súčasťou je zapájanie obyvateľov. Dotazník môžete vyplniť do 7. 11. https://bit.ly/dotaznik-DNV_verejny-priestor

🚗 Súčasťou návrhu bude aj riešenie situácie s parkovaním. Vzniknúť by malo približne 100 parkovacích miest v novom podzemnom parkovisku. Priestor bol vybraný po diskusiách mestskej časti, hlavného mesta a Metropolitného inštitútu Bratislavy. Predpokladaný začiatok realizácie je v roku 2023.

Na námestí pribudne aj menšia občianska vybavenosť so službami a priestor pre občasné trhy. Podzemné parkovisko zároveň zvýši kapacity parkovania a zlepší situáciu pre obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *