islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🚜 PRVÉ KOSENIE POPRI CESTÁCH BUDE UŽ S NOVOU TECHNIKOU Bratislavská župa obstarala nové traktory Správca komunikácií II. a III….

🚜 PRVÉ KOSENIE POPRI CESTÁCH BUDE UŽ S NOVOU TECHNIKOU
Bratislavská župa obstarala nové traktory

Správca komunikácií II. a III. triedy – Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja disponuje ďalšími novými strojmi. Do flotily pribudli dva traktory, ktoré budú primárne slúžiť na letnú údržbu cestných komunikácií.

„V uplynulých rokoch sme sa pustili do veľkoplošných rekonštrukcií regionálnych ciest. Ak však chceme, aby boli bezpečné a komfortné, treba sa o ne starať. Preto modernizujeme nielen cesty, ale údržbovú základňu. Obstarali sme nové cestné mechanizmy, ktoré uľahčujú cestárom prácu a zvyšujú kvalitu i bezpečnosť realizovaných prác počas výkonu údržby,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

🔳 Traktory sú vybavené predným dvojramennom, kde môžu byť súčasne umiestnené dve koncové prídavné zariadenia ako mulčovacie hlavy na kosenie trávnatých porastov v dvoch pracovných záberoch súčasne.

🔳 Špeciálna zostava týchto zariadení umožňuje na kosenie aj pod zvodidlami či okolo prekážok ako sú cestné smerové stĺpiky alebo zvislé dopravné značenie.

🔳 V zadnej časti traktora sa nachádza externý chladič hydraulického oleja pre zabezpečenie plnohodnotného výkonu prídavných zariadení bez obmedzenia, doplnený o externý fukár na čistenie komunikácie za traktorom po realizovaní kosenia, ktorý sa dá využiť bez potreby dodatočného personálu.

🔳 Umiestenie predných prídavných zariadení umožňuje lepší a bezpečnejší prehľad o realizovanej práci v prednej časti stroja.

🔳 Dvojrameno zase pomáha jedným traktorom robiť dva pracovné zábery v jednom slede s cieľom poskytnúť čo najväčší pracovný výkon. Tým pádom príde ku skráteniu času dopravných obmedzení a menšiemu spomaleniu dopravy.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *