islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

🧾Daňová a odvodová reforma Veronika Remišová Komplexnú reformu daní a odvodov nebola schopná presadiť žiadna vláda za posledný…

🧾Daňová a odvodová reforma

Veronika Remišová
Komplexnú reformu daní a odvodov nebola schopná presadiť žiadna vláda za posledných 15 rokov. Strana ZA ĽUDÍ vždy podporovala reformy, pretože len cez komplexné reformy môžeme ľuďom priniesť lepšie služby štátu a jeho efektívnejšie spravovanie.

V navrhovanej reforme oceňujeme výraznú podporu rodín, podporu rozvoja talentov našich detí, aj zjednodušenie a zefektívnenie daňového systému. Je to veľká reforma a samozrejme musíme vyladiť mnohé jej detaily, ale je to reforma, ktorá posunie Slovensko dopredu.

Tomáš Meravý Za ľudí
Vítam zámer ministra financií zreformovať systém daní a odvodov, v ktorom sa strane ZA ĽUDÍ podarilo presadiť naše priority, ktorými sú obnova 19 percentnej dane z príjmu, zvýšenie daňového bonusu, nižšie daňovo-odvodové zaťaženie práce a rušenie nesystémových výnimiek. Okrem veľmi dobrých návrhov sa však v návrhu daňovej a odvodovej reformy nachádza aj niekoľko bodov, ktoré vzbudzujú otázky.

Navrhujeme, aby sa táto reforma rozfázovala tak, aby najjednoduchšie, najúčinnejšie a najmenej sporné opatrenia boli prijaté čím skôr. Ide o zníženie a zjednotenie sadzieb dane z príjmu, zvýšenie daňového bonusu, úpravu rodinných dávok, rušenie výnimiek, alebo zníženie poistných sadzieb. Takto vieme zabezpečiť skorý pozitívny efekt na našu ekonomiku. Zároveň tým získame čas pre diskusiu, doladenie a prípadne hľadanie alternatívnych riešení u tých návrhov, ktoré vyvolávajú otázky.

Strana ZA ĽUDÍ uznáva potrebu vyrovnať deformácie v zdaňovaní medzi zamestnancami a živnostníkmi, návrh ministra financií na zavedenie paušálnej dane však vnímame ako predbežný návrh, ktorý je potrebné podrobiť analýze z hľadiska jej dopadov.


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *