islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

AKO JEDINÝ KOALIČNÝ PARTNER SA KONZISTENTNE ZASTÁVAME ĽUDÍ, KTORÍ SÚ CHRÁNENÍ OČKOVANÍM Hodiť cez palubu ľudí chránených očkova…

AKO JEDINÝ KOALIČNÝ PARTNER SA KONZISTENTNE ZASTÁVAME ĽUDÍ, KTORÍ SÚ CHRÁNENÍ OČKOVANÍM

Hodiť cez palubu ľudí chránených očkovaním, pokladám za veľkú chybu. Traja koaliční partneri prijali opatrenia, v ktorých však nie je akýkoľvek motivačný prvok, ktorý by nabádal ľudí, aby sa dali očkovať. Preto som na vláde hlasovala proti takýmto opatreniam.

V situácii, keď minister zdravotníctva nevie inak zabezpečiť prevádzku nemocníc, sú prísne opatrenia jedinou cestou, ako znížiť počet nových prípadov a nemocniciam pomôcť. Musíme však zároveň myslieť aj na budúcnosť, neustále opakujúce sa vlny obmedzení nie sú udržateľným riešením. Ľudia, ktorí nie sú chránení očkovaním, sa skôr či neskôr s vírusom stretnú a riskujú, že skončia v ťažkom stave v nemocnici, lockdown ich neochráni a kvôli lockdownu pandémia nezmizne. Očkovanie je jedinou cestou, ako chrániť zdravie ľudí, ekonomiku a pracovné miesta. Preto majú všetky opatrenia obsahovať motiváciu k očkovaniu. Keď to tak nie je, zvyšuje sa riziko veľkých problémov o pár mesiacov neskôr, pretože to môže výrazne znížiť záujem ľudí o očkovanie. Schválený návrh opatrení nepočíta so žiadnou motiváciou pre ľudí chránených očkovaním. Považujem ho z dlhodobého hľadiska za nezodpovedný, pretože obete a utrpenie iba odsúva o niekoľko mesiacov a znížením záujmu ľudí o očkovanie môže situáciu v budúcnosti ešte zhoršiť.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *