islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Ako pomôcť ježkovi prezimovať.

POMÔŽME JEŽKOM PREZIMOVAŤ! Zimné hniezdo je možné vybudovať z vrstiev lístia a konárov https://broz.sk/ako-pripravit-zimovisko-pre-jezka/. Ideálne je nechať ježka na záhrade, kde sa môže v kľude uložiť na zimný spánok a nie je rušený. 🔸Je možné prikrmovať mačacími granulkami, konzervami, varenou kuracinou. Ponúkať čerstvú vodu, NIE MLIEKO!

🦔 Váha, na prežitie zimného obdobia je 600-700 gramov. Pomôcka: stočený musí byť veľký ako grapefruit. AK JE VZRASTOM MENŠÍ, JE PORANENÝ, alebo sa POTULUJE ZA DENNÉHO SVETLA, JE ČAS POMÔCŤ.

◾️ Kontaktujte záchrannú stanicu. Interaktívna mapa s telefónnymi číslami TU http://www.sopsr.sk/web/?cl=57,vzhľadom . PORADIŤ SA O ĎALŠOM POSTUPE S ODBORNÍKOM, JE NEVYHNUTNÉ.

◽️ V rámci prvej pomoci, stačí ježkovi poskytnúť SUCHÉ A TEPLÉ MIESTO. Potrebuje veľkú krabicu alebo klietku vystlanú slamou, nastrihanými novinami. Pomôže fľaša s teplou vodou zabalená v uteráku či termofor v blízkosti zvieratka a 🔸príkrm. Užitočné informácie nájdete na stránke záchrannej stanice Zázrivá 👉https://www.zachranazvierat.sk/clanky/hibernacia-jezkov/

Ďakujeme ! 💙
Fotokredit: Piotr Łaskawski

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *