islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

AKO VYZERÁ ZASTAVOVANIE VOZIDIEL V PRAXI?👮 POZRITE SA AKO PREBIEHA ZASTAVOVANIE VOZIDIEL Z IDÚCEHO SLUŽOBNÉHO POLICAJNÉHO VOZID…

AKO VYZERÁ ZASTAVOVANIE VOZIDIEL V PRAXI?👮

POZRITE SA AKO PREBIEHA ZASTAVOVANIE VOZIDIEL Z IDÚCEHO SLUŽOBNÉHO POLICAJNÉHO VOZIDLA🚔

➡️Bratislavskí dopravní policajti dohliadajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky aj na diaľniciach a rýchlostných cestách.
➡️Zastavovanie vozidiel a ich kontrolu v premávke na diaľnici alebo rýchlostnej ceste možno vykonávať, len ak sa tým neohrozí jej bezpečnosť ani plynulosť. Za tým účelom je potrebné zvoliť vhodné miesto na zastavenie, jedná sa najmä o parkoviská, odpočívadlá a núdzové odstavné plochy.
➡️V prípade, ak vodič vozidla poruší pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom, môže policajt mimoriadne zastaviť vozidlo na pravej krajnici.
➡️Ak je vozidlo vybavené zvláštnymi výstražnými zvukovými znameniami alebo svetlami umožňujúcimi zastavovanie vozidiel doplnenými o panel s premenlivou symbolikou alebo premenlivým slovným spojením, ktoré umožňuje komunikáciu s vodičom zastavovaného vozidla, policajt ho použije pre zastavenie vozidla, pri zastavovaní z idúceho vozidla.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *