islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Až príliš často v novinách čítame o tragédiách na ceste, pri ktorých nepozorný alebo prirýchlo idúci vodič zrazil cyklistu. Doka…

Až príliš často v novinách čítame o tragédiách na ceste, pri ktorých nepozorný alebo prirýchlo idúci vodič zrazil cyklistu. Dokazujú to aj štatistiky – v roku 2018 až 6% osôb, ktoré zomreli v dôsledku dopravnej nehody, boli cyklisti.

Táto téma mi je blízka, pretože som sám cyklista a na cestách vidím veľa mladých ľudí, rodiny s deťmi či dôchodcov. Nikto by sa na ceste nemal báť o seba, ani o svojich blízkych.

Preto sme spolu s ďalšími kolegami predložili do Národnej rady Slovenskej republiky návrh zákona, ktorým sa má zabezpečiť vyššia miera ochrany cyklistov. Za najnaliehavejšie opatrenie považujem povinnosť vodičov zachovať dostatočný bočný odstup pri predchádzaní malých motocyklov, cyklistov a chodcov aspoň 1 m pri rýchlosti 50 km/h a pri vyšších rýchlostiach aspoň 1,5 m.

Dnes Národná rada Slovenskej republiky schválila návrh zákona v prvom čítaní. Je to prvý krok k zvýšeniu ochrany života a zdravia tých najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky.


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *