islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

BBSK POSIELA POMOC NITRE, OČKOVAŤ BUDE V BANSKEJ BYSTRICI MIMORIADNE AJ V SOBOTU 🚑 Zatvorené hotely, reštaurácie a fitness cent…

BBSK POSIELA POMOC NITRE, OČKOVAŤ BUDE V BANSKEJ BYSTRICI MIMORIADNE AJ V SOBOTU 🚑

Zatvorené hotely, reštaurácie a fitness centrá. Otvorené len obchody ponúkajúce základné potreby, aj to s výrazným obmedzením počtu osôb. To je realita v okresoch, ktoré spadli v Covid automate do čiernej. V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) bude od budúceho týždňa čiernych okresov spolu deväť, niektorým chýba na získanie žolíka len pár stoviek ľudí.

„V okrese Banská Bystrica chýba zaočkovať už len približne 250 ľudí nad 50 rokov, aby sa mu podarilo získať žolíka pre ďalšie týždne a už sa v čiernej farbe znovu neocitol. Posilnili sme preto očkovacie kapacity v existujúcich vakcinačných centrách, mimoriadne pridávame aj ďalší očkovací deň. Počas najbližšej soboty sa budú môcť záujemcovia nechať zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen priamo v Europa SC v Banskej Bystrici, v čase od 10:00 do 18:00,“ hovorí podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

📌Mobilnú očkovaciu jednotku nájdete na 1. poschodí v bývalej predajni Adidas

V kraji stále fungujú tri vakcinačné centrá, okrem Banskej Bystrice zabezpečuje kraj očkovanie aj vo Zvolene a v Lučenci, tiež naďalej prevádzkuje mobilné očkovacie jednotky. Tie počas najbližších dní vyšle na pomoc aj do mesta Nitra, ktoré sa tiež snaží vyhnúť tomu, aby bolo v čiernom okrese.

Aktuálne v okrese Nitra chýba necelých šesťsto zaočkovaných ľudí nad päťdesiat rokov, aby bola dosiahnutá hranica šesťdesiatpäť percent znamenajúca žolíka.

Očkovacie miesta zriadi Mesto Nitra v spolupráci s BBSK vo viacerých lokalitách s frekventovaným pohybom ľudí. Už v piatok 5. 11. začne fungovať jednotka v obchodnom centre Mlyny. Pôsobiť tu bude pravidelne, každý piatok a sobotu od 10.00 do 18.00. Pondelky od 7.00 do 12.00 budú vyhradené na očkovanie v poliklinike Chrenová a stredy v rovnakých časoch v poliklinike Klokočina. Na Klokočine sa začne už budúci týždeň, na Chrenovej od 15. novembra.

„Sme nesmierne vďační za ponuku Banskobystrického samosprávneho kraja zriadiť na území nášho mesta a okresu mobilné očkovacie miesta. Vďaka ich proaktívnemu prístupu a pomoci vieme prísť bližšie k ľuďom. Som presvedčený, že nerozhodnutí obyvatelia už nezaváhajú a pomôžu nám vyhnúť sa najhoršiemu. Ide o udržanie ekonomiky, ale v prvom rade o ochranu vlastného života,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas.

„Banskobystrický samosprávny kraj patrí od začiatku pandémie k tým najaktívnejším a v mnohom sme suplovali aj úlohy vlády a ministerstiev. S mobilným očkovaním sme prišli ako jedni z prvých, máme profesionálne očkovacie tímy a dobre zvládnutú logistiku, preto vieme pomoc s vakcináciou ponúknuť tam, kde je to potrebné a je o ňu záujem,“ uzavrel Ondrej Lunter.
#BBSK #ockovanie #covid19


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *