islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

BUĎME ZODPOVEDNÍ AJ POČAS SVIATKOV Napriek horšej epidemickej situácii sa darí držať situáciu na školách stabilnú. 🔹Vďaka vysoke…

BUĎME ZODPOVEDNÍ AJ POČAS SVIATKOV
Napriek horšej epidemickej situácii sa darí držať situáciu na školách stabilnú.
🔹Vďaka vysokej zaočkovanosti zamestnancov škôl, skrátenej karanténe, ako aj vďaka tomu, že plošné zatváranie škôl neprebieha a zatvárajú sa iba individuálne triedy, sa zatiaľ darí školy udržať v bezpečnom režime. Skrátenie karantény znamená, že žiaci ostávajú na dištančnom vzdelávaní do 7 dní a následne sa vracajú do školy.

🔹S blížiacimi sa sviatkami je však potrebné myslieť na bezpečné prostredia na školách. Tu je pár rád, ako na to.

🌐Čítajte viac https://www.minedu.sk/b-groehling-neberme-detom-moznost-ucit-sa-v-skole-budme-cez-sviatky-zodpovedni/


Spoliehame sa na vašu zodpovednosť a opakovane pripomíname rady Konzília odborníkov ku sviatku všetkých Svätých a Pamiatke zosnulých.

1. Počas predĺženého víkendu si nájdite čas na pobyt v prírode a zostávajte iba v kruhu najbližšej rodiny.

2. Do čierneho a bordového okresu cestujte len v nevyhnutných prípadoch.

3. V prípade, že cestovať musíte, preferujte individuálnu dopravu a dodržiavajte základné preventívne opatrenia – noste rúško alebo respirátor, zachovajte si odstup od ľudí mimo Vašich blízkych a dodržujte hygienu rúk.

4. Stretnutia so širšou rodinou a s priateľmi odložte na obdobie s priaznivejšou epidemiologickou situáciou. Zvlášť rizikové sú stretnutia s osobami, ktorým hrozí ťažký priebeh ochorenia Covid-19, a to najmä ak nie sú zaočkované. Sú to starší ľudia, ľudia s chronickými ochoreniami a ľudia s oslabenou imunitou.

5. Vyhýbajte sa miestam s vysokou koncentráciou ľudí – nákupným centrám, prostriedkom hromadnej dopravy, hromadným podujatiam a stretnutiam vrátane návštevy hrobov počas soboty a nedele, kde sa z dôvodu očakávaného náporu zvyšuje riziko nakazenia. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *