islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

CENTRUM KOŠÍC DNES POZDRAVIA JAZDCI NA KOŇOCH 🐎 Záver jazdeckej a poľovníckej sezóny prináša každý rok slávnostná Hubertova jaz…

CENTRUM KOŠÍC DNES POZDRAVIA JAZDCI NA KOŇOCH 🐎

Záver jazdeckej a poľovníckej sezóny prináša každý rok slávnostná Hubertova jazda. Historické centrum Košíc sa dnes 15. októbra premení na okamžitú atrakciu. 🙌

Slávnosť sa začne už od 11:30 hod. tematickým sprievodným programom mesta. 🎶 Tešiť sa môžete na hudobný vstup v podaní muzikantov zo Základnej umeleckej školy na Jantárovej ulici. Predvedie sa aj sokoliarska 🦅 skupina Horus Košice.

Pred Štátnym divadlom v Košiciach zaznie od 13:00 hod. reglement Hubertovej jazdy, spojený so slávnostným nástupom a dekoráciou desiatok jazdcov. 🎖 Hubertovu jazdu pred samotným nástupom obzvláštni aj jedinečný sprievod mestom z areálu UVLF po Komenského a Hlavnej ulici k Štátnemu divadlu.

Hubertova jazda je tradičným symbolickým ukončením jazdeckej sezóny. 🏇 Vzdáva česť jazdcom, športovcom a koňom, ktoré celý rok slúžia človeku, reprezentujú ho a pomáhajú mu v jeho práci. Táto tradícia má priblížiť sviatok svätého Huberta – patróna poľovníkov a jazdcov.

👉 Svoju účasť môžete potvrdiť tu: https://fb.me/e/1fsLSI8Yg

📸 Autor fotografie: Anton Mačej


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *