islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ČO UROBÍ PROKURATÚRA? Krajský súd v Bratislave to povedal v prípade obvinenia elitných vyšetrovateľov Čurilu a spol. jasne: “…

ČO UROBÍ PROKURATÚRA?

Krajský súd v Bratislave to povedal
v prípade obvinenia elitných vyšetrovateľov Čurilu a spol. jasne:

“Sťažnostný súd sumarizuje, že pri žiadnom zo skutkov, pre ktoré bolo obvinenému mjr. S.. K. S. vznesené obvinenie, nebol predložený dostatok dôkazov osvedčujúcich podozrenie, že sa dopustil trestného činu, a súčasne doteraz zistené skutočnosti nenasvedčujú tomu, že skutky majú znaky trestného činu, ich formulácia indikuje presný opak, preto nie je daná materiálna podmienka väzby ako jej základný zákonný predpoklad.

Sťažnostný súd sa nestotožnil so závermi sudcu pre prípravné konanie, ktoré sú nepreskúmateľné, a nakoľko nezistil splnenie materiálnych podmienok väzby, nemal dôvod zaoberať sa existenciou ďalších zákonných podmienok pre väzbu obvineného mjr. S.. K.W. v tejto trestnej veci.”

Laickým jazykom povedané – neboli dôvody na trestné stíhanie, neboli dôvody na väzbu. Súd konštatuje, že podľa zistených dôkazov je tu dôvodné podozrenie, že trestná činnosť sa diala na Úrade inšpekčnej služby.

Ak je jasne konštatované zo strany súdu, že skutok nepovažuje za trestné čin, nemalo byť trestné stíhanie zastavene? Čo s tým urobí prokuratúra a prečo do dnešného dňa neurobili nič?

Celé rozhodnutie KS BA nájdete tu:

https://dennikn.sk/2583309/krajsky-sud-vysetrovatelia-naka-nic-protipravne-neurobili-ich-podozrenia-voci-inspekcii-boli-opravnene/?cst=08e484973e86f1a805a9b81de361153789000cc3


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *