islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Čoraz menší nákup a tenšia peňaženka Ľudí na Slovensku trápi nespočetné množstvo problémov. Popri koaličných hádkach a nesplnen…

Čoraz menší nákup a tenšia peňaženka

Ľudí na Slovensku trápi nespočetné množstvo problémov. Popri koaličných hádkach a nesplnených sľuboch je vari najvypuklejším zdražovanie všetkého, čo je pre bežný život dôležité. Vládni ministri si zrejme ceny veľmi nevšímajú, lebo tie ich pri vysokých platoch veľmi netrápia. O to viac sa však dotýkajú bežných občanov. Tí majú stále hlbšie a hlbšie do peňaženiek. Smutné i varovné je, že v tichosti stúpajú ceny základných potravín.

Slovenská národná strana v minulom volebnom období navrhla odvod pre obchodné reťazce. Chcela tým vytvoriť lepšie možnosti pre slovenských výrobcov a ponuku kvalitných domácich produktov. Opozícia okamžite spustila krik, ktorý zburcoval úradníkov v Bruseli. Tí konali rýchlo a razantne. Výsledok – obchodné reťazce vyhrali a Slovensko sa muselo podvoliť tlaku Európskej komisie. Naši europoslanci mlčali, alebo konali proti našim vlastným záujmom. Skoro tak ako konajú aj teraz.

Terajšia vláda počas pandémie pozatvárala malé obchody, no veľké reťazce nechala otvorené. Tie na celej situácii opätovne profitujú. Ich zisky sa šplhajú do závratných výšok a vyvážajú ich do svojich materských krajín. Namiesto toho, aby nejaká alikvotná časť ostávala na Slovensku.

Ceny chleba, mlieka, mäsa a ďalších základných potravín rastú z týždňa na týždeň o desiatky centov. Potraviny boli v septembri drahšie oproti minulému roku o 4,3 % a trend pokračuje. Zdraželo aj ovocie a zelenina. Do budúceho roka ich cena môže narásť až o 6 %, čo sa veľmi dotkne najmä seniorov a ľudí s nízkymi príjmami.

Vláda avizuje aj nárast cien plynu, elektriny a pohonných hmôt. Už teraz atakujú úroveň, o ktorej sa nám v minulosti ani nesnívalo. Analytici tvrdia, že najvyšší nárast cien by sme mali dosiahnuť v apríli 2022.

Slovenská národná strana sa pýta, čo je pre občanov pripravené na kompenzáciu rastúcich životných nákladov. Zodpovední ministri – financií a hospodárstva mlčia. Pritom disponujú najväčším balíkom finančných prostriedkov, aký kedy vlády od vzniku Slovenska mali. Enormné zdražovanie ministrov asi netrápi dostatočne. Pre nich sú oveľa dôležitejšie prázdne sľuby, ktorými sa prezentujú v médiách. Činy však chýbajú. Za to mnohí sa stále vyžívajú v žabomyších vojnách a politických mantrách o prázdnej špajzi a podobne. Lenže ľudia sa z toho nenajedia. A ich trpezlivosť má tiež svoje hranice. Klesajúca, sotva 15 percentná dôvera voči vláde to jasne naznačuje.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *