islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ĎALŠÍ PRÍPAD OPITÉHO AUTA: POLICAJTI ZASTAVILI DVA KRÁT TO ISTÉ AUTO, OBAJA ŠOFÉRI NAFÚKALI Dve hliadky PMJ zastavili dvakrát t…

ĎALŠÍ PRÍPAD OPITÉHO AUTA: POLICAJTI ZASTAVILI DVA KRÁT TO ISTÉ AUTO, OBAJA ŠOFÉRI NAFÚKALI

Dve hliadky PMJ zastavili dvakrát to isté auto, na tej istej ulici v Trnave. V priebehu dvoch hodín tak riešili dvoch opitých vodičov, ktorí na seba sami upozornili. Obaja nakoniec skončili v trnavskej CPZ.

Polícia SR – Trnavský kraj

V sobotu, krátko po 03:00 h ráno, policajti zbadali auto Renault Espace, na Trstínskej ulici. Na vozidle bolo zapnuté len denné svietenie, čo upútalo ich pozornosť. Po jeho zastavení vykonali s 22-ročným vodičom dychovú skúšku. Na displeji sa ukázala hodnota 0,74 mg/l alkoholu, čo je viac ako 1,5 promile. Hliadka muža obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajnú stanicu.

V aute zostal sedieť jeho 23-ročný spolujazdec. Ten počkal 2 hodiny a presadol za volant. Jeho podivný štýl šoférovania si o 05:00 h všimla druhá hliadka PMJ. Po dychovej skúške bola príčina cikcakovej jazdy jasná. Mladý muž nafúkal 1,31 promile. Vďaka svojmu nezodpovednému prístupu skončil na polícii, rovnako ako jeho predchodca.

Policajti oboch mladíkov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý môže páchateľovi hroziť až ročný pobyt vo väzení. Obaja vodiči boli riešení v tzv. superrýchlom konaní.

Apelujeme na vodičov, aby nepodceňovali moc alkoholu a za volant si sadali iba triezvi. Ak si už vypijete, zabezpečte si odvoz alebo sa radšej prejdite. Neohrozujte seba ani iných na cestách.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *