islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Druhý deň apoštolskej cesty pápeža Františka v portugalskom Lisabone

Svetové dni mládeže ✈️🇵🇹 s pápežom Františkom

Pápež František pokračoval druhým dňom svojej apoštolskej cesty v portugalskom Lisabone. Ráno začal stretnutím s univerzitnou mládežou na Portugalskej katolíckej univerzite v Lisabone. Potom sa presul do neďalekého mesta Cascais, kde pozdravil mladých ľudí z organizácie Scholas Occurrentes. Popoludní sa vrátil späť do hlavného mesta na slávnostné otvorenie Svetových dní mládeže, ktoré bolo v parku Eduarda VII.

Počas svojej apoštolskej cesty pri príležitosti SDM v Lisabone absolvoval aj niekoľko stretnutí mimo programu. Svoj čas venoval skupine mladých z Ukrajiny, ako aj rodinným príslušníkom francúzskej animátorky, ktorá prišla na SDM s mladými a v Lisabone nešťastne zahynula. Pápež prijal aj ekumenickú skupinu mladých pútnikov z Turecka, informuje Vatican News.


Štvrtkové ráno sa začalo stretnutím s univerzitnou mládežou na Portugalskej katolíckej univerzite v Lisabone. Potom sa pápež presul do neďalekého mesta Cascais, kde pozdravil mladých ľudí z organizácie Scholas Occurrentes. Popoludní sa vrátil späť do hlavného mesta na slávnostn…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *