islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Envirorezort presadil možnosť navýšenia financovania eurofondových projektov pre zvyšujúce sa ceny.🤝 ℹ Poslanci Národnej rady S…

Envirorezort presadil možnosť navýšenia financovania eurofondových projektov pre zvyšujúce sa ceny.🤝

ℹ Poslanci Národnej rady SR dnes schválili novelu zákona o príspevku poskytovanom z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Pozmeňovací návrh v tejto novele zákona o eurofondoch presadzovali odborníci Ministerstva životného prostredia SR (MŽP) a poslanci OĽANO. Zmena, ktorá vyplýva z tohto schváleného pozmeňovacieho návrhu, umožní poskytnutie dodatočného príspevku na pokrytie zvyšujúcich sa nákladov pre projekty verejného sektora. Ide najmä o samosprávy, ktoré čerpajú eurofondy. Mestá a obce by tak už nemuseli odstupovať od eurofondových projektov len kvôli zvyšujúcim sa cenám.

✅ Návrh zavádza flexibilný nástroj, ktorý reaguje na nárast cien jednotlivých komodít na trhu a sťažuje realizáciu projektov financovaných z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Cieľom MŽP SR je, aby zákon umožnil v odôvodnených prípadoch poskytnúť dodatočné zdroje na výdavky projektov, ktoré súvisia s nepredvídateľným nárastom cien.

👉 MŽP aj naďalej komunikuje s Európskou komisiou v otázkach ďalších riešení dopadu zvyšovania cien na projekty dopytových výziev.

#mžpsr #dotácie #EU #Slovensko #financie


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *