islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

FESTIVAL [fjúžn] NA CESTÁCH MIERI DO NITRY 🟠 Putovný multižánrový festival [fjúžn] na cestách zavíta už túto sobotu do Nitry….

FESTIVAL [fjúžn] NA CESTÁCH MIERI DO NITRY

🟠 Putovný multižánrový festival [fjúžn] na cestách zavíta už túto sobotu do Nitry. V spolupráci s Nitra 2026 ponúkne zaujímavý a pestrý program, vďaka ktorému budú môcť obyvatelia spoznať o trochu lepšie svet, ktorý máme doma.

PROGRAM

🟠 15:00 PRECHÁDZKA – [fjúžn] walk: Mirna Khaleel || začiatok pri fontáne na Svätoplukovom námestí
Program tu začneme obľúbeným formátom [fjúžn] walk, počas ktorého budete môcť nazrieť na vaše mesto očami cudzinky – tentokrát to bude Mirna Khaleel, študentka, ktorá má 5 mien a rozpráva 6 jazykmi.
Registrácia: https://forms.gle/gFfF8W2NX7h3Ffb77

🟠18:00 DIVADLO Fórum – Na Slovensku po slovensky
Pätnásť ľudí z Afganistanu, Sýrie, Somálska, Iraku, USA, Maroka, Egypta a Slovenska v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo počas festivalu [fjúžn] metódou divadla fórum, počas ktorého sa diváci a „herci“ stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie v spoločnosti.

🟠 20:00 KONCERT – JazzLab Trio
[fjúžn] večer v Nitre ukončíme koncertom jazzového tria – JazzLab Trio. Zoskupenie v podaní hudobníkov Enea Bari, Martina Kukučku a Juraja Janíka vás prevedie cestou rôznych období jazzu, predstaví skladateľov, príbehy aj anekdoty tejto hudby.

ℹ Ďalšie informácie nájdete v udalosti na https://www.facebook.com/events/2994285984223799


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *