islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Forbes espresso HR. O kariére bez zraku s Martinou Lužákovou.

Aby bola Bratislava lepšia skutočne pre všetkých, je dôležité, aby sa na jej budovaní podieľali ľudia s rôznymi životnými skúsenosťami. Ako napríklad naša kolegyňa Martina Lužáková, ktorá pracuje na Oddelení vzťahov s verejnosťou a napriek zrakovému znevýhodneniu vám plnohodnotne pomáha s poskytovaním informácií na našom Front office v budove magistrátu.

Pozrite si s ňou príjemný a ľudský rozhovor, v ktorom sa dozviete, čo so sebou prináša pojem slabozrakosť, aké výzvy prináša v osobnom a tiež v profesionálnom živote a dozviete sa aj mnoho ďalšieho zo sveta, ktorý nepoznáte.

Veľmi nás teší, že naše Oddelenie ľudských zdrojov na magistráte sa v spolupráci s programom Profesia Výpomoc so srdcom venuje zapájaniu ľudí so znevýhodnením do výberových konaní naprieč našimi odbornými oddeleniami. Vďaka tomu si u nás na magistráte našli miesto kolegyne a kolegovia, ktorí prinášajú nielen vysokú profesionálnu, ale aj ľudskú hodnotu a vnášajú na naše pracoviská väčšiu citlivosť k potrebám jednotlivcov. A práve táto citlivosť je kľúčom k vytváraniu lepšieho a prístupnejšieho mesta pre všetkých.

🤍 Veríme, že otvorený prístup je nesmierne dôležitý aj pri výbere zamestnankýň a zamestnancov a budeme radi, ak inšpirujeme aj ďalších zamestnávateľov. Dajte šancu diverzite na pracovisku aj vy!


Aké to je, keď pomaly strácate zrak? Ako sa to dá vôbec akceptovať? Čo rodina a čo práca?Čo so sebou prináša pojem slabozrakosť?Martina pracovala ako interié… Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *