islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

GENERÁLNY RIADITEĽ PPA A PREDSTAVITELIA MPRV SR NA VÝBORE NR SR PRE PÔDOHOSPODÁRSTVO A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE ℹ Generálny riadit…

GENERÁLNY RIADITEĽ PPA A PREDSTAVITELIA MPRV SR NA VÝBORE NR SR PRE PÔDOHOSPODÁRSTVO A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

ℹ Generálny riaditeľ Jozef Kiss , štátny tajomník MPRV SR Milan Kyseľ a generálna tajomníčka služobného úradu MPRV SR Zuzana Nouzovská dnes na pôde NR SR vysvetlili podstatu udelenia akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

✅ MPRV SR veľmi pozitívne vníma iniciatívu predsedu Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslava Karahutu, ktorý zvolal zasadnutie mimoriadneho výboru a na ktorom si vyžiadal všetky informácie k tejto problematike.

👍 Všetci prítomní členovia výboru zhodnotili spôsob udelenia akreditácie PPA pozitívne.

📃 Počas rokovania pôdohospodárskeho parlamentného výboru sa objavili aj aktuálne informácie, podľa ktorých DG AGRI mimoriadne kladne hodnotí pokrok aký sa podarilo Slovensku dosiahnuť a vo svojom záverečnom stanovisku pre médiá jednoznačne deklaruje, že rozhodnutie o udelení akreditácie je v plnej kompetencii členského štátu, v tomto prípade Slovenska.

🏛 Dnešné zasadnutie parlamentného výboru prispelo k dostatočnému vysvetleniu a upokojeniu situácie v agrosektore, ako aj k odbúraniu akýchkoľvek dezinformácií, ktoré boli na túto tému publikované. ❌


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *