islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Je našou povinnosťou poznať naše vlastné dejiny a výrazné osobnosti, ktoré ich formovali. Alexander Dubček je bezpochýb jedným z…

Je našou povinnosťou poznať naše vlastné dejiny a výrazné osobnosti, ktoré ich formovali. Alexander Dubček je bezpochýb jedným z najvýraznejších politikov 20. storočia. Jeho snaha reformovať nereformovateľný režim vyvolala nádej celého Československa. Nádej, ktorú zničili tanky.

Nebudem klamať, Dubček je pre mňa výraznou politickou postavou, moderným politikom vtedajších dní a pre mnoho Slovákov i hrdinom, avšak jeho jasný odkaz do demokracie identifikovať s určitosťou neviem.

Azda je to snaha o posun dopredu, modernizáciu spoločnosti, snaha o lepší a pokojnejší život pre ľudí, otváranie skostnatelých procesov a sociálna politika pre ľudí…

Prečo som vlastne opatrný pri pomenovaní jeho odkazu?

Pretože neverím na komunizmus s ľudskou tvárou. Napriek mojej nevere si však A. Dubčeka vážim, že sa o to snažil a skúsil refermovať nereformovateľné. Rovnako si zasluhuje našu úctu za svoje kroky v roku 1989 a po roku 1989. Pretože aj A. Dubček svojim podielom pomohol strhnúť a nadchnúť masy na cestu k vytúženej slobode.

Nech odpočíva v pokoji!

📷tasr


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *