islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Juraj Šeliga – Za ľudí Dnes predstavená súdna mapa je chaotická. Najprv sme mali rušiť 24 okresných súdov. Teraz sa zrušia 4 a …

Juraj Šeliga – Za ľudí
Dnes predstavená súdna mapa je chaotická. Najprv sme mali rušiť 24 okresných súdov. Teraz sa zrušia 4 a ako bonus Banská Bystrica príde o krajský súd. Už nebudú cestovať len občania, ale najnovšie majú cestovať aj sudcovia spoločne s vyššími súdnymi úradníkmi. Logike predloženého návrhu nerozumiem, pretože neboli predstavené dáta na základe ktorých bol tento návrh vytvorený. Čo je kľúčom k tomu, ako boli vytvorené jednotlivé obvody, sídla súdov a na základe čoho sa zrušili krajské súdy?

Evidentne preto patrím do kategórie, ktorú pani ministerka zadefinovala ako “nepochopenie celospoločenské”. Rád si však nový návrh nechám od pani ministerky vysvetliť.

Ak platí, čo pani ministerka povedala, Európska únia nám dá 255 miliónov na reformu, ktorá je defacto zrušením 4 okresných súdov a 5 krajských súdov? Rovnako sa budem pani ministerky pýtať na základné otázky, ktoré sa pýtam už rok – Ako sa zrýchli súdne konanie? Stále bude priemerná dĺžka obchodného sporu 24 mesiacov? Ako sa zlepšia mizerné platové podmienky vyšších súdnych úradníkov a administratívnych pracovníkov? Toto ľudí zaujíma a toto je kľúčové pre reformu na Slovensku. Máme neprimerane dlhé súdne konania, veľké prieťahy, ktoré znamenajú, že občan čaká na spravodlivosť roky a roky. Ak ma pani ministerka presvedčí, že jej návrh znamená, že občan bude mať spravodlivý rozsudok vo svojich rukách rýchlejšie, budem hlasovať ZA všetkými desiatimi.


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *