islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Lavínová nehoda vo Fľaške

Lavínová nehoda vo Fľaške

Dňa 24.2.2024 bola HZS požiadaná o pomoc dvojicou poľských skialpinistov (44 a 16 r.), ktorých zasiahla lavína v oblasti Fľašky vo Veľkej Zmrzlej doline, pričom utrpeli zranenia dolnej a hornej končatiny. Skialpinisti zostali čiastočne zasypaní. O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Popradu, ktorá vzala na palubu, po medzipristátí v Starom Smokovci, dvoch horských záchranárov a smerovala na miesto pádu lavíny. Po prílete na miesto udalosti bola lekárka VZZS so záchranárom HZS vysadená pri Chate pri Zelenom plese, kde sa už nachádzal 16-ročný skialpinista s úrazom hornej končatiny. Medzitým posádka vrtuľníka s druhým záchranárom HZS evakuovala pomocou palubného navijaka 44-ročného skialpinistu s úrazom dolnej končatiny a transportovala ho ku Chate pri Zelenom plese. Posádka VZZS so záchranármi HZS ošetrili zranených a následne boli letecky transportovaní do popradskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Horská záchranná služba by sa touto cestou chcela poďakovať posádke Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Poprad za výbornú spoluprácu.


Dňa 24.2.2024 bola HZS požiadaná o pomoc dvojicou poľských skialpinistov (44 a 16 r.), ktorých zasiahla lavína v oblasti Fľašky vo Veľkej Zmrzlej doline, pričom utrpeli zranenia dolnej a hornej kon… Autor správy, foto a správu publikoval Horská záchranná služba on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *